Умиротворення РФ призвело до нападу на Грузію та Україну, злочинів у Сирії, убивств у Європі – Яценюк

Яценюк: Закликаю світових лідерів усвідомити: не можна вести перемовини з убивцею, який приклав тобі пістолет до голови
Фото: nfront.org.ua

Росія, яка відкрито вторглася в Україну, не зупиниться в Україні у разі своєї перемоги. Про це 4 червня заявив польському телеканалу Polsat колишній прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк, повідомляє сайт його благодійного фонду Open Ukraine.

"Цілі Росії – далеко за межами України. Цілі Росії – це Польща, країни Балтії, і Молдова, і Грузія. Цілі Росії – це Східна Європа й узагалі підрив НАТО та ЄС. Тому перемога України означає перемогу всього вільного світу", – сказав він.

Експрем'єр України назвав неправильною позицію президента Франції Еммануеля Макрона, який нещодавно заявляв, що президента Росії Володимира Путіна, який оголосив 24 лютого про вторгнення в Україну, "не треба принижувати".

"Це неправильна позиція по відношенню до України та українців. Це неправильна позиція, у тому числі, й по відношенню до народу Франції. Французький супротив ніколи б не прийняв, якби казали: "Давайте не принижувати нацистську Німеччину і Гітлера, який вчинив злочини проти людяності", – пояснив Яценюк

Він наголосив, що політика умиротворення Росії вже стала причиною нападу російських військ на Грузію та Україну, російських злочинів у Сирії, втручання Москви в американські вибори, убивств на території Великобританії та Німеччини, а також до появи російських шпигунів на території Євросоюзу.

"Тому я закликаю світових лідерів усвідомити: не можна вести перемовини з убивцею, який приклав тобі пістолет до голови. Перемовини можна вести тільки з тими, хто готовий до цього. А Путін і фашистська Росія будуть вести перемовини тільки тоді, коли Україна переможе на полі бою і коли західний світ чітко заявить: ми не будемо йти ні на яке наступне умиротворення, ми зробили висновки з Другої світової війни, військові злочинці мають понести покарання, а Росія повинна звільнити українську територію, ми стоїмо на принципах свободи, суверенності, незалежності кожної держави і ми будемо захищати ці принципи", – наголосив Яценюк.

Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)

Контекст:

Le Figaro писало на початку травня, що від грудня 2021 року Макрон і Путін розмовляли "майже 20 разів".

Чергова розмова з Путіним відбулася 28 травня – її Макрон провів разом із канцлером Німеччини Олафом Шольцом, розмова тривала 80 хвилин. Політики вмовляли президента РФ вивести війська з України, розблокувати Чорне море для експорту зерна та погодитися на переговори із Зеленським, а також звільнити захисників "Азовсталі". Водночас Шольц і Макрон "позитивно відгукнулися про прихильність президента Росії до поводження з полоненими комбатантами відповідно до норм міжнародного гуманітарного права".

Зеленський у травні, говорячи про зусилля Макрона у припиненні війни РФ проти України, заявив, що "пропонувати деякі речі, пов'язані з поступками на наш суверенітет, заради того, щоб зберегти обличчя Путіну, не дуже коректно з боку тих чи інших лідерів". У команді Макрона запевнили, що президент Франції не пропонував Україні піти на територіальні поступки.

Радник глави Офісу президента України Михайло Подоляк заявив, що такі пропозиції робив не лише Макрон, а й інші "люди з європейської політичної спільноти".