Уряд України і Меморіальний центр Голокосту "Бабин Яр" підписали меморандум про взаєморозуміння та співпрацю
Міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко і президент Всесвітнього єврейського конгресу Рональд Лаудер підписали угоду про необхідність збереження й відновлення пам'яті про трагедію Бабиного Яру. Підписання відбулося на місці, де буде споруджено майбутній меморіал.
29 вересня з нагоди 79-х роковин трагедії Бабиного Яру уряд України і Меморіальний центр Голокосту "Бабин Яр" підписали меморандум про взаєморозуміння та співпрацю. Про це повідомляють на сторінці меморіального центру у Facebook.
За присутності президента України Володимира Зеленського підписи під документом поставили міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко і член наглядової ради меморіального центру, президент Всесвітнього єврейського конгресу Рональд Лаудер. Підписання відбулося безпосередньо на місці, де буде споруджено майбутній меморіал.
У меморандумі зазначено, що збереження та відновлення пам'яті про трагедію Бабиного Яру як символу Голокосту й інших трагедій Другої світової війни є невід'ємним складником пам'яті єврейського народу, національної пам'яті українського народу, а також інших народів світу, які стали жертвами та свідками злочинів нацистського режиму.
"Не можна забувати трагедію Бабиного Яру. Ми розуміємо, що це історія не лише України та єврейського народу, це трагічна історія всього світу. Люди, особливо молодь, повинні мати можливість прийти і побачити місце, де були розстріляні тисячі євреїв, аби усвідомити одну з найбільших трагедій ХХ століття. Ми всі маємо розуміти, що повтору цього не можна допустити ані в сучасному світі, ані в майбутньому", – сказав Зеленський.
"Це не можна назвати лихом, подібним до урагану або повені. Це було одним із наймасовіших убивств в історії. Але потім був вчинений ще один злочин – злочин приховування та забуття, аби світ ніколи про це не дізнався. Ось чому сьогоднішня церемонія настільки важлива. І ось нарешті ми підходимо до часу, коли ці закатовані душі нарешті будуть вшановані меморіальним музеєм Голокосту світового рівня", – підкреслив Лаудер.
Вітаючи і підтримуючи ініціативу створення Меморіального центру Голокосту "Бабин Яр", обидві сторони визнали необхідність об'єднання зусиль українського суспільства, держави, міжнародної спільноти, міжнародних та українських організацій, спрямованих на збереження й відновлення історичної пам'яті, щоб вона стала постійним нагадуванням про ціну, яку люди платять заради миру, ідеться в повідомленні центру.
На відкритті масштабної аудіовізуальної інсталяції меморіального центру, яка відбулася після церемонії вшанування пам'яті жертв трагедії Бабиного Яру, були представники влади, релігійних організацій, діячі культури, дипломати, громадські діячі.
Під час Другої світової війни гітлерівські війська використовували урочище Бабин Яр у північно-західній частині Києва як місце масових розстрілів мирного населення. 29 вересня 1941 року за наказом окупаційної адміністрації все єврейське населення зобов'язали з'явитися до Бабиного Яру, де до 30 вересня розстріляли понад 33 тис. осіб. За різними оцінками, там було вбито від 70 до 200 тис. людей.