В екологічних законопроєктах є недоліки, які можуть призвести до зловживань і тиску на бізнес – Федерація роботодавців
Законопроєкти №4167 і №3091, які присвячені питанням екологічного контролю, у разі їх ухвалення в парламенті можуть знищити низку галузей промисловості України через зростання тиску на бізнес, заявила Федерація роботодавців на своїй сторінці у Facebook.
У законопроєкті "Про запобігання, зменшення та контроль забруднення, що виникає в результаті промислової діяльності" (№4167) прописані недостатні терміни для переходу на найкращі доступні технології та методи керування (НДТМ), також механізм визначення НДТМ не враховує ситуації у промисловості України та передбачає пряму імплементацію європейських норм, до того ж у законопроєкті не закладено підтримку від держави для впровадження нових норм НДТМ, вважають експерти.
"Безумовно, ніхто не заперечує необхідності дбайливого використання природних ресурсів та необхідності євроінтеграційних процесів, але такої мети слід досягати через виважені та обдумані кроки, а не шляхом знищення промисловості нашої держави", – ідеться в повідомленні федерації.
Законопроєкт "Про державний екологічний контроль" (№3091) розширює повноваження екологічних інспекторів, зазначили у ФРУ.
"Зокрема, проєкт передбачає потенційну можливість проведення позапланових перевірок у вихідні, неробочі, святкові дні та/або в нічний час – у разі, якщо підприємство здійснює господарську діяльність із порушенням правил внутрішнього трудового розпорядку. Але ніякого порядку встановлення такого порушення у проєкті немає. Відповідно, інспектори органів екологічного контролю матимуть повноваження самостійно робити такі висновки, що може привести до зловживань у сфері перевірок", – вважають в організації.
Федерація роботодавців України закликала доопрацювати обидва законопроєкти з урахуванням ризиків їхніх нинішніх редакцій для економіки.
Верховна Рада 16 лютого провалила голосування і відправила на доопрацювання законопроєкт №4167 "Про запобігання, зменшення та контроль промислового забруднення".
Законопроєкт потрібно переписати з нуля, тому що законодавці заклали в нього нездійсненні вимоги, і його ухвалення в нинішньому вигляді призведе до посилення корупції, заявив президент об'єднання підприємств "Укрметалургпром" Олександр Каленков.
Позафракційний народний депутат України Сергій Магера зазначав, що запропоновані Мінекології екологічні нормативи не відповідають європейським і створюють можливості для зловживань із боку посадовців, а не для захисту довкілля. Він вважає, що в бізнесу є багато зауважень до законопроєкту, і їх потрібно врахувати під час підготовки до голосування.
Ухвалення запропонованого урядом законопроєкту призведе до падіння промислового виробництва, його не можна подати на розгляд у такому вигляді, переконаний директор GMK Center, голова комітету екології та сталого розвитку Європейської бізнес-асоціації Станіслав Зінченко.
Президентка Професійної асоціації екологів України Людмила Циганок заявила, що ухвалення законопроєкту про державний екологічний контроль (№3091) та впровадження його норм призведе до зупинки промисловості.
В Українській асоціації виробників феросплавів та іншої електрометалургійної продукції вважають, що законопроєкт про екологічний контроль (№3091) створює значні корупційні ризики і загрожує тиском на підприємців.