У "Голосі" заявили, що дізналися зі ЗМІ про можливий вихід із партії 10 нардепів

Партію "Голос" презентували 2019 року
Фото: Голос / Facebook
Про те, що партію "Голос" може покинути 10 нардепів, її керівництво дізналося зі ЗМІ. Про це пресслужба політсили повідомила в коментарі "Українській правді" 9 червня.

У партії зазначили, що офіційно про намір вийти з її складу нардепи не повідомляли, жоден із них не склав мандата й не повідомив про такі наміри ні керівництво партії, ні політраду.

"Про можливі наміри деяких членів фракції "Голос" виходити з неї нам відомо виключно з коментарів ЗМІ двох народних депутатів. Партія реагуватиме на конкретні дії, як-от вихід депутатів із фракції", – ідеться в заяві.

Контекст:

9 червня нардепка від "Голосу" Соломія Бобровська сказала, що лави партії може покинути 10 нардепів. Крім неї, це можуть зробити Галина Васильченко, Юлія Клименко, Роман Лозинський, Наталія Піпа, Ольга Стефанишина, Олександра Устінова, Володимир Цабаль, Андрій Шараскін, Ярослав Юрчишин.

Партію "Голос" презентували у травні 2019 року. Політсилу понад рік очолює Кіра Рудик. У березні 2020-го вона змінила на цій посаді Святослава Вакарчука, який у червні заявив про вихід із парламенту. Фракцію "Голос" у Верховній Раді із січня 2021 року очолює Ярослав Железняк. До нього її лідером був Сергій Рахманін.

22 березня 2021 року нардеп Юрчишин говорив, що виключення з "Голосу" його самого і ще п'ятьох нардепів – питання часу. Причиною цього він називав голосування в Раді за передання на аналіз Конституційного Суду України законопроєкту про процедуру призначення керівників Національного антикорупційного бюро України та Держбюро розслідувань.

У "Голосі" повідомили, що нікого не виключали, але оголосили попередження шести нардепам: Юрчишину, Лозинському, Бобровській, Устіновій, Стефанишиній і Цабалю.

29 березня нардепи від "Голосу", яких керівництво партії попередило про можливе виключення з політсили, опублікували спільну заяву. У ній вони звинуватили керівництво в підіграванні владі й засудили розмови про створення коаліції зі "Слугою народу". У зв'язку із цим нардепи вимагали провести з'їзд, затвердити новий статут партії та переобрати її керівництво.