В Інтерполі заявили, що немає перешкод для пересування екс-прем'єр-міністра Яценюка по всьому світу
Інтерпол ухвалив рішення про необґрунтованість звернення Росії щодо розшуку колишнього прем'єр-міністра України Арсенія Яценюка.
Жодних перешкод для пересування колишнього прем'єр-міністра Арсенія Яценюка по всьому світу за ініціативою Інтерполу або його каналів не існує. Про це заявили в українському бюро Інтерполу, повідомляє прес-служба Національної поліції.
"При розгляді останнього звернення РФ щодо оголошення Арсенія Яценюка в розшук по лінії Інтерполу за начебто скоєні ним у Чечні злочини Генеральний секретаріат Інтерполу в Ліоні протягом короткого часу розібрався у цій ситуації, визнав це звернення РФ необґрунтованим і скасував розшуковий циркуляр росіян. Відтак жодних офіційних перешкод для пересування екс-прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка по всьому світу за ініціативи чи каналами Інтерполу не існує", – ідеться в повідомленні.
У прес-службі зазначили, що Інтерпол ухвалив рішення про необґрунтованість звернення Росії щодо розшуку Яценюка.
Сьогодні стало відомо, що Яценюка зупиняли у Швейцарії за запитом Росії.
У 2015 році голова Слідчого комітету РФ Олександр Бастрикін заявив, що, за даними слідства, у складі української націоналістичної організації УНА-УНСО Яценюк брав участь як мінімум у двох збройних сутичках на території Чечні в 1994-му і 1995 роках. Окрім того, він нібито брав участь "у тортурах і розстрілах полонених військовослужбовців російської армії" в Грозному 1995 року.
За даними російського слідства, Яценюк стріляв по росіянах з автомата Калашникова приблизно десять разів.
Представники Яценюка відкинули всі обвинувачення, його прес-секретар порадила Бастрикіну пройти психіатричну експертизу.
У період, про який ідеться, Яценюк був студентом. Згідно з його офіційною біографією, із 1991-го до 1996 року він навчався в Чернівецькому національному університеті імені Федьковича, паралельно з цим займався юридичною практикою.
У 90-х представники УНА-УНСО справді брали участь як добровольці в бойових діях у Чечні проти урядових сил. Але про членство Яценюка в цій організації ніколи не згадували. У цій справі 2016 року суд у Грозному засудив громадян України Миколу Карпюка та Станіслава Кліха до 22,5 і 20 років позбавлення волі відповідно. Українці обвинувачення заперечують. За їхніми словами, вони ніколи не були в Чечні і не брали участі в бойових діях.