В'ятрович про рішення суду щодо перейменування проспекту Бандери в Києві: Виключно політична провокація

Рішення ОАСК дестабілізують ситуацію в Україні, вважає В'ятрович
Фото: Volodymyr Viatrovych / Facebook
На думку народного депутата від "Європейської солідарності" Володимира В'ятровича, Окружний адміністративний суд Києва треба ліквідувати, поки він не скасував Акта проголошення незалежності України.

Рішення Окружного адміністративного суду Києва (ОАСК) про скасування рішення Київради від 7 липня 2016 року про перейменування вулиць міста, зокрема проспекту Московського на проспект Бандери, є політичною провокацією ОАСК, вважає колишній голова Українського інституту національної пам'яті, народний депутат від "Європейської солідарності" Володимир В'ятрович. Рішення суду він прокоментував у Facebook.

"Окружний адміністративний суд Києва продовжує продукувати псевдоюридичний спам... Це виключно політична провокація установи, яку треба ліквідувати, поки вона не скасувала Акта проголошення незалежності", – написав В'ятрович.

За його словами, такі рішення суду дестабілізують ситуацію в Україні.

"Це перш за все має зрозуміти президент Володимир Зеленський, адже саме від нього залежить скасування цього суду", – сказав нардеп в ефірі "24 каналу".

В'ятрович додав, що в масштабному обговоренні щодо зміни назви проспекту Бандери брало участь "кілька тисяч людей", вони голосували на сайті Київради.

"Тому говорити, що це рішення ухвалювали без громадського обговорення, – відверта брехня", – підкреслив нардеп.

Він нагадав, що тільки протягом останніх кількох тижнів ОАСК ухвалив "одіозні" рішення про скасування українського правопису, про перегляд українських підручників та про скасування святкування ювілейних дат, пов'язаних із діячами українського визвольного руху.

ОАСК скасував рішення Київради від 7 липня 2016 року про перейменування вулиць міста. У позові до Київради від громадської організації "Громадський контроль і порядок" ідеться про сумніви в правомірності процедури підрахунку голосів під час голосування за зміни назв вулиць Кутузова, Суворова, провулка Кутузова й проспекту Московського.

Позивачі підкреслювали, що зазначених назв немає у списку для перейменувань, підготовленому Українським інститутом національної пам'яті, а Київрада перейменовувала вулиці без передбаченого законодавством громадського обговорення. Також у позивача були претензії до порядку оприлюднення рішення Київради.

Київська міська державна адміністрація (КМДА) готує апеляцію на рішення ОАСК. Воно ще не набуло чинності, додали в КМДА.

9 квітня 2015 року Верховна Рада ухвалила пакет законів про декомунізацію. Ними заборонено радянську символіку й засуджено комуністичний режим. 15 травня 2015 року закони підписав тодішній президент України Петро Порошенко, а 21 травня того самого року вони набули чинності.

Відповідно до закону, мали перейменувати всі вулиці й населені пункти, назви яких пов'язані з комуністичним режимом, а також демонтувати пам'ятники тоталітарної епохи.