В "Євросолідарності" пояснили, чому Порошенко не декларував купівлі "Прямого"
П'ятий президент України Петро Порошенко не має вказувати купівлю телеканала "Прямий" у повідомленні про суттєві зміни в майновому стані, яке він подає до Національного агентства з питань запобігання корупції.
Про це пресслужба "Європейської солідарності" проінформувала "Українську правду" 1 березня.
28 лютого Порошенко повідомив про суттєві зміни в майновому стані, вказавши, що в день придбання каналу провів дві оплати на загальну суму 509 тис. грн. Гроші витрачено на здобуття освіти в Україні. Купівлі каналу він не декларував.
"Відповідно до закону України "Про запобігання корупції", повідомлення про суттєві зміни у майновому стані подаються щодо придбання майна та здійснення витрат безпосередньо суб’єктом декларування, а не належними йому юридичними особами. При цьому, як було повідомлено, покупцем за угодою щодо придбання телеканала "Прямий" виступив український інвестиційний фонд Prime Assets Capital, кінцевим бенефіціарним власником якого є Петро Порошенко. Тому Петро Порошенко не повинен подавати повідомлення про суттєві зміни у майновому стані щодо операцій, здійснених Prime Assets Capital, у тому числі про придбання телеканала", – пояснили в партії.
Там пообіцяли, що інформацію про набуття Порошенком статусу кінцевого бенефіціарного власника "Прямого" буде вказано у річній електронної декларації за 2021 рік. Експрезидент подасть її вже 2022 року (зазвичай це потрібно зробити до 1 квітня).
Порошенко говорив, що купив в екснардепа Володимира Макеєнка "Прямий" "за великі гроші".
"Дві години тому в державному реєстрі кінцевим бенефіціаром телеканала "Прямий" стала Prime Assets Capital – структура, яка на 100% належить Порошенку Петру Олексійовичу", – розповідав він 18 лютого ввечері. Експрезидент мотивував рішення про купівлю тим, що йому надійшло "18 повідомлень" про ймовірне введення санкцій проти Макеєнка і каналу наступного дня. Обмежень не ввели.
В Офісі президента і Раді національної безпеки заперечували, що такі наміри були.