Арестович назвав тролінгом заяву про націоналізацію Roshen
На засіданні Ради нацбезпеки і оборони України, яке відбулося 19 лютого, ніхто не збирався накладати санкції на телеканал "Прямий" і націоналізувати компанію Roshen п'ятого президента України Петра Порошенка. Про це радник української делегації у тристоронній контактній групі з урегулювання ситуації на Донбасі Олексій Арестович написав у Facebook.
За його словами, "Прямий" не чіпають, тому що "дані про фінансування тероризму щодо нього не встановлено".
"Здавалося б, боятися нема чого. Проте відбуваються дві речі: "придбання" "Прямого" у самого себе і дуже нервова реакція на тролінг щодо "націоналізації" Roshen. Кейс цікавий, і за діями цих політичних невротиків можна вчитися, як не треба робити", – зазначив Арестович.
Він вважає, що купівлею телеканала у Порошенка "оголили безліч прихованих вад".
"У День пам'яті Небесної сотні Порошенко "рятує від санкцій" номінального господаря "Прямого", товариша, причетного до закриття центральних станцій метро в день початку масових убивств на Майдані", – заявив радник української делегації.
Удень 19 лютого Арестович повідомив, що на засіданні РНБО розглянуть націоналізацію компанії Roshen. IT-директор Офісу президента України Єгор Папишев у коментарях до допису Арестовича підтвердив санкції проти Порошенка.
Рада нацбезпеки і оборони України на засіданні 19 лютого доручила повернути в держвласність нафтопродуктопровід "Самара – Західний напрямок" і вирішила ввести санкції проти 19 юридичних та вісьмох фізосіб: п'ятьох громадян Росії (за даними ЗМІ, це менеджери активів сім'ї нардепа від "Опозиційної платформи – За життя" Віктора Медведчука) і трьох українців – самого Медведчука, його дружини Оксани Марченко і Наталії Лавренюк, яку називають цивільною дружиною нардепа від ОПЗЖ Тараса Козака.
Обмеження вирішили застосувати до цих осіб на підставі розслідування СБУ за статтею про фінансування тероризму, сказав Данілов. Санкції вводять на три роки, і вони стосуються всього майна, яке контролює Медведчук, зазначив секретар РНБО.
Нафтопродуктопровід експлуатує компанія "Прикарпатзахідтранс". Із Медведчуком її пов'язували "Економічна правда", LIGA.net та екснардеп Сергій Лещенко. Сам політик зв'язок із цією компанією заперечував.