В ОБСЄ та Комітеті захисту журналістів закликали Україну ретельно розслідувати вбивство Бабченка
Влада України повинна розглядати вбивство журналіста Аркадія Бабченка як напад на свободу преси, заявили у Комітеті захисту журналістів. Представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Арлем Дезір закликав Київ негайно розслідувати злочин.
Представник Організації з безпеки та співробітництва в Європі з питань свободи ЗМІ Арлем Дезір закликав владу України розслідувати вбивство російського журналіста Аркадія Бабченка в Києві.
"Жахнувся від повідомлення про те, що відомого російського журналіста Аркадія Бабченка застрелили у власній оселі в Києві. Я закликаю владу України провести негайне і повне розслідування. Мої думки із сім'єю журналіста", – написав він у Twitter 29 травня.
Комітет захисту журналістів (CPJ) 29 травня також закликав владу України провести повне розслідування вбивства, відповідну заяву опубліковано на сайті організації.
"Комітет із захисту журналістів засуджує вбивство у Києві відомого російського журналіста Аркадія Бабченка, який іммігрував в Україну після того, як він і його сім'я отримали безліч погроз", – ідеться в повідомленні.
Як заявила координаторка програми CPJ у Європі та Центральній Азії Ніна Огнянова, комітет закликає українську владу "ретельно, ефективно і незалежно розслідувати вбивство Аркадія Бабченка і знайти усіх винних у цьому жорстокому злочині".
"Бабченко був відомий своєю критичною журналістикою, і влада повинна розглядати його вбивство як напад на свободу преси", – додала вона.
У CPJ заявили, що протягом останніх двох років в Україні вбили мінімум одного журналіста у зв'язку з його роботою. "Відомого журналіста Павла Шеремета було вбито у Києві 20 липня 2016 року, вибуховий пристрій вибухнув під його автомобілем... Нікого не судили за злочин", – нагадали у CPJ.
Убивство Бабченка в Києві. Що відомо на цей момент
29 травня в російського журналіста Бабченка, який працював у Києві, стріляли в під'їзді його будинку. Він помер у машині "швидкої".
Голова київської поліції Андрій Крищенко повідомив, що правоохоронці розглядають професійну діяльність Бабченка як основну версію вбивства. За фактом злочину поліція Києва відкрила кримінальне провадження.
Слідчий комітет Росії також відкрив кримінальну справу у зв'язку із загибеллю Бабченка. У відомстві заявили, що протягом останніх років в Україні "було вбито кількох російських громадян", зокрема журналіста Павла Шеремета, екс-депутата Держдуми РФ Дениса Вороненкова. Там додали, що "не мають наміру залишати без уваги жорстокі злочини щодо громадян Росії".