"У рази ускладнює роботу волонтерів і знищує волонтерський рух". Кабмін закликають відкласти постанову №953
На сайті Кабінету Міністрів України 16 жовтня від імені волонтерів зареєстрували петицію із закликом відтермінувати дію постанови №953, якою уряд ввів новий порядок роботи і звітності волонтерів. Ця постанова, за словами автора звернення Гліба Леонтьєва, у кілька разів ускладнює роботу волонтерів, через що вони взагалі не зможуть виконувати термінові запити бійців.
"Час отримання гуманітарної допомоги збільшується в кілька разів. На момент надання гуманітарної допомоги існує досить висока вірогідність того, що набувач гуманітарної допомоги вже не буде її потребувати за різних причин. У тому числі через те, що його просто не буде в живих", – попередили волонтери.
Автор навів приклади, як зміниться робота волонтерів після того, як урядова постанова почне діяти: від них вимагатимуть безліч документів, зокрема з військової частини і реєстрів. Якщо зараз бійці з передової попросили у волонтерів допомоги з тактичною медициною, то її викуповують за кордоном, доправляють бійцям і, у разі якщо це зручно й на це є час, отримують від військових фото або акт приймання-передавання.
Якщо постанова №953 почне діяти, волонтер повинен буде надіслати запит іноземним партнерам із проханням надати гуманітарну допомогу, отримати від них підтвердження, згенерувати електронний доступ, отримати реєстрацію в системі автоматизованого регулювання розподілення гуманітарної допомоги, згенерувати електронний ключ до системи автоматичного регулювання розподілення гуманітарної допомоги, отримати запит від військових із печаткою й підписом (що в 90% випадків неможливо), створити заявку на отримання гуманітарної допомоги від партнерів, отримати електронну декларацію, переслати електронну декларацію партнерам, а після того, як гуманітарний вантаж перетне кордон, зробити інвентаризацію і занести в систему кількість отриманого вантажу, яка має збігатися із заявкою на допомогу.
"Після цього треба передати допомогу військовим (якщо вони дожили до цього моменту), отримати підтвердження постановки гуманітарної допомоги на баланс частини і протягом 90 днів із моменту ввезення гуманітарної допомоги надати звіт у систему автоматизованого контролю про розподілення допомоги з актами прийому-передачі. Якщо не надати звіту, волонтер блокується в системі автоматизованого регулювання гуманітарної допомоги й не буде мати можливості продовжувати свою діяльність", – написав автор.
Він вважає, що через введення в дію постанови всі індивідуальні волонтерські проєкти, зокрема закордонні, буде просто знищено.
У своїй петиції він просить уряд відтермінувати введення документа в дію і допрацювати його з допомогою Міністерства соціальної політики, громадських діячів, представників волонтерського руху в Україні й іноземних фондів, які передають Україні гуманітарну допомогу.
Для розгляду петиції потрібно 25 тис. голосів, на момент публікації новини вже зібрано 26 626.