У "Слузі народу" й "Голосі" заявили, що підтримають відставку Авакова

Аваков написав заяву про відставку 13 липня
Фото: Ростислав Гордон / Gordonua.com
Нардеп від "Слуги народу", член комітету Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності Олександр Бакумов вважає, що більшість фракції підтримає відставку міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова. Про це він сказав журналістам у парламенті 14 липня, пише "Укрінформ".

"Я думаю, що фракція буде одностайною в цьому питанні, і переважна більшість – думаю, майже вся фракція – підтримає відставку міністра внутрішніх справ", – сказав він.

Перший заступник голови комітету з питань правоохоронної діяльності, нардеп від "Голосу" Андрій Осадчук заявив, що фракція підтримає відставку міністра, пише пресслужба "Голосу".

"Голос" був першою політичною силою в цьому парламенті, яка ініціювала відставку міністра Авакова. Ми підтримували цю ідею тоді, підтримуємо її зараз. Причина – не відбулось реальної реформи МВС та Національної поліції", – сказав він.

Окрім того, за словами Осадчука, сама собою відставка Авакова проблеми з нереформованою системою не розв'яже.

"Найважливіше – не сама відставка. Велике питання: хто буде замість Авакова? Зараз є величезні сумніви: чи дійсно є бажання зробити МВС ефективнішим, чи це лише бажання Банкової отримати більший контроль над усією системою МВС? Тому я б закликав президента, прем’єр-міністра і "Слуг народу" як мінімум спробувати обговорити кандидатуру нового міністра з парламентом перед її внесенням", – додав він.

Лідерка "Батьківщини" Юлія Тимошенко заявляла, що фракція не голосуватиме за відставку Авакова. Вона підкреслила, що зміна окремих осіб не має сенсу, оскільки необхідно "змінювати всю цю владу і змінювати повністю стратегію розвитку України".

Контекст:

Аваков очолює МВС із лютого 2014 року. Він входив до складу урядів Арсенія Яценюка, Володимира Гройсмана, Олексія Гончарука та Дениса Шмигаля.

У жовтні 2019 року президент України Володимир Зеленський заявив, що в новому уряді в Авакова є випробувальний строк. У травні 2020 року Зеленський назвав Авакова "потужним міністром" і заявив, що той має довести до кінця розслідування справи про вбивство журналіста Павла Шеремета.

Улітку 2020 року в Києві й інших містах України відбулася серія протестів, учасники яких вимагали відставки Авакова. Мітингувальники, зокрема, висловлювали претензії до роботи правоохоронців у розслідуванні справ про вбивства Шеремета та херсонської активістки Катерини Гандзюк, вказували на останні резонансні злочини, які сталися в Україні, зокрема на зґвалтування жінки в Кагарлику Київської області, у якому підозрюють співробітників поліції, критикували реформу поліції.

Тоді нардепи з фракцій "Голос" і "Слуга народу" зареєстрували проєкт постанови про звільнення Авакова.

13 липня 2021 року Аваков подав заяву про відставку з посади міністра внутрішніх справ. Тепер за його звільнення має проголосувати Верховна Рада, вона розгляне це питання 15 липня.

Зеленський запропонував лише одного кандидата на пост міністра – народного депутата від "Слуги народу", голову комітету з питань правоохоронної діяльності Дениса Монастирського. Сам Монастирський підтвердив, що претендуватиме на цю посаду, заявивши, що "йде на жертву".

Профільний комітет парламенту 14 липня рекомендував нардепам визначитися з питанням відставки Авакова через голосування в сесійній залі.