В Україні стає менше прибічників вступу країни в НАТО – соціологи
Вступ України в НАТО підтримує 68% українців. Про це свідчать опубліковані 5 квітня результати опитування Соціологічної групи "Рейтинг".
Як зазначають соціологи, в Україні стає менше прибічників приєднання країни до Альянсу.
"У перші дні війни підтримка входження України до Альянсу зросла із 62% до 76%, у перший тиждень підтримка зменшилась до 72%, а станом на кінець березня – становить 68%, тобто наближається до довоєнних показників", – ідеться в повідомленні.
Станом на 1 березня противниками членства в НАТО було 9% опитаних. Зараз таких 23%.
Опитування проводили 30–31 березня серед громадян віком від 18 років у всіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу. Опитано 1500 респондентів за допомогою телефонного інтерв'ю з використанням комп'ютера. Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95 – не більше ніж 2,5%.
Контекст:
23 березня, після повномасштабного вторгнення РФ в Україну, генсек НАТО Єнс Столтенберг говорив, що НАТО надає "безпрецедентну підтримку" Україні й надалі допомагатиме їй, але про введення військ в Україну, безпольотну зону або членство в Альянсі не йдеться.
Після переговорів з РФ Україна офіційно запропонувала підписати договір про міжнародні гарантії безпеки.
За словами члена української делегації, голови фракції "Слуги народу" у Верховній Раді Давида Арахамії, цей договір має передбачати юридично обов'язкові гарантії безпеки, а також зобов'язання США, Великобританії, Франції, Китаю, Німеччини, Італії, Туреччини, Канади та Ізраїлю надати військову допомогу Києву у разі агресії проти України. Росія, заявив Арахамія, також має надати Україні гарантії безпеки, але "на інших умовах".
Про готовність надати гарантії безпеки після цього заявили США, Італія та Німеччина. Представниця Великобританії в ООН Барбара Вудворд повідомила, що Лондон готовий відіграти свою роль у забезпеченні гарантій безпеки для України. Водночас, заступник прем'єр-міністра Сполученого Королівства Домінік Рааб уточнив: не як у НАТО.