В Україні стає менше прибічників вступу країни в НАТО – соціологи

Вступ України в НАТО підтримує 68% українців
Фото: ЕРА

Вступ України в НАТО підтримує 68% українців. Про це свідчать опубліковані 5 квітня результати опитування Соціологічної групи "Рейтинг".

Як зазначають соціологи, в Україні стає менше прибічників приєднання країни до Альянсу.

"У перші дні війни підтримка входження України до Альянсу зросла із 62% до 76%, у перший тиждень підтримка зменшилась до 72%, а станом на кінець березня – становить 68%, тобто наближається до довоєнних показників", – ідеться в повідомленні.

Станом на 1 березня противниками членства в НАТО було 9% опитаних. Зараз таких 23%.

Опитування проводили 30–31 березня серед громадян віком від 18 років у всіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу. Опитано 1500 респондентів за допомогою телефонного інтерв'ю з використанням комп'ютера. Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95 – не більше ніж 2,5%.

Контекст:

23 березня, після повномасштабного вторгнення РФ в Україну, генсек НАТО Єнс Столтенберг говорив, що НАТО надає "безпрецедентну підтримку" Україні й надалі допомагатиме їй, але про введення військ в Україну, безпольотну зону або членство в Альянсі не йдеться.

Після переговорів з РФ Україна офіційно запропонувала підписати договір про міжнародні гарантії безпеки.

За словами члена української делегації, голови фракції "Слуги народу" у Верховній Раді Давида Арахамії, цей договір має передбачати юридично обов'язкові гарантії безпеки, а також зобов'язання США, Великобританії, Франції, Китаю, Німеччини, Італії, Туреччини, Канади та Ізраїлю надати військову допомогу Києву у разі агресії проти України. Росія, заявив Арахамія, також має надати Україні гарантії безпеки, але "на інших умовах".

Про готовність надати гарантії безпеки після цього заявили СШАІталія та Німеччина. Представниця Великобританії в ООН Барбара Вудворд повідомила, що Лондон готовий відіграти свою роль у забезпеченні гарантій безпеки для України. Водночас, заступник прем'єр-міністра Сполученого Королівства Домінік Рааб уточнив: не як у НАТО.