ВАКС через рішення КСУ закрив справу екснардепа за недостовірне декларування
Вищий антикорупційний суд України закрив кримінальне провадження щодо колишнього народного депутата Максима Полякова, це стало можливим після рішення Конституційного Суду про визнання неконституційною кримінальної відповідальності за декларування недостовірної інформації. Про це повідомив Центр протидії корупції.
Колегія суддів Вищого антикорупційного суду України 24 листопада закрила кримінальне провадження за обвинуваченням народного депутата VIII скликання у справі про декларування ним недостовірної інформації. Про це повідомила пресслужба ВАКС.
Захист колишнього нардепа заявив клопотання про закриття справи за ст. 366-1 (службове підроблення) Кримінального кодексу України у зв'язку з тим, що 27 жовтня Конституційний Суд України визнав таку статтю неконституційною, ідеться в повідомленні.
У ВАКС підкреслили, що продовжують розгляд кримінального провадження стосовно ексдепутата за ч. 2 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем) КК України.
Ідеться про екснардепа Максима Полякова, у ВАКС заслуховують справу про незаконне одержання ним компенсації за номер у готелі "Київ", хоча він використовував іншу квартиру. Про це повідомив Центр протидії корупції в Telegram.
"До неї приєднали справу про його недостовірне декларування. Аж ось частину щодо декларації закрили. У 2019 році КСУ вже рятував Полякова та інших можновладців від потенційної кримінальної відповідальності за незаконне збагачення", – підкреслили в пості.
За інформацією центру, ВАКС веде "бурштинову справу" за участю Полякова, у якій він разом з екснардепом Бориславом Розенблатом мають статус обвинувачених.
"Сама справа про незаконну компенсацію продовжується, тож усі надії – на ці два провадження", – вважають у Центрі протидії корупції.
Верховний Суд у листопаді 2019 року передав у ВАКС кримінальне провадження за обвинуваченням колишніх народних депутатів Полякова і Розенблата, а також інших осіб у так званій бурштиновій справі.
КСУ 27 жовтня 2020 року скасував частину положень антикорупційних законів і вказав, що встановлення кримінальної відповідальності за декларування свідомо недостовірних даних, а також умисне неподання декларацій є надмірним покаранням за вчинення таких правопорушень.
Національне антикорупційне бюро України повідомляло, що станом на 27 жовтня в роботі НАБУ було 110 кримінальних проваджень, у межах яких детективи розслідували приблизно 180 фактів умисного внесення посадовцями недостовірних відомостей в електронні декларації. За сімома фактами вже повідомили про підозру, 34 справи передали до суду. Щодо 13 осіб уже є рішення суду. Через рішення КСУ всі ці справи має бути закрито.