ВАКС переніс засідання щодо обрання запобіжного заходу нардепу Кузьміних. Суд не зміг встановити його особу

Кузьміних сьогодні затримали детективи НАБУ
Фото: Кузьміних Сергій / Facebook
Вищий антикорупційний суд 7 лютого не зміг установити особу нардепа від "Слуги народу" Сергія Кузьміних, агентство УНН вело стрім із зали суду (відеотрансляції суддя не дозволив, кореспондент переказував те, що відбувалося в залі).

Засідання було призначено на 15.00, але воно почалося із затримкою більше ніж на годину. Особу парламентарія суд не міг установити, оскільки спочатку працівники суду не могли знайти посвідчення нардепа Кузьміних, а потім, коли знайшли, суд відмовився його приймати як документ, що засвідчує особу.

Портал "Новини.LIVE" пише, що детективи Національного антикорупційного бюро прийняли це посвідчення для встановлення особи нардепа, коли затримували, але за законодавством його не можна використовувати із цією метою.

"Я особисто пана Кузьміних бачу вперше і тому не можу підтвердити, що це дійсно Кузьміних", – заявив суддя.

Паспорт нардеп забув, уточнює Центр протидії корупції в Telegram.

У підсумку засідання вирішили перенести на 8 лютого. Початок – о 9.45.

Сторона обвинувачення просить узяти нардепа під варту з альтернативою застави у розмірі 49,6 тис. грн, пише УНІАН.

Такий "досить низький розмір застави" пояснюють тим, що нардепу інкримінують ч. 2 ст. 369 Кримінального кодексу (зловживання впливом), розповів агенції прокурор Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Віталій Корзун. Зловживання впливом вважають нетяжким злочином, і максимальний розмір застави за такою статтею не може перевищувати суму, про яку попросили прокурори, пояснив він.

Як зазначають "Ґрати", Кузьміних покинув будівлю суду "зі скандалом": співробітники Національного корупційного бюро намагалися вручити нардепу повістку для виклику на допит, але він їх проігнорував і порадив звернутися до адвоката.

Тоді представник бюро з камерою в руках перегородив нардепу шлях біля металошукача. Кузьміних однаково прорвався до виходу і детектив упав на підлогу, повідомило видання.

Нардеп, ідучи, заявив також, що кримінальне провадження, в якому він фігурує, – це підступи деяких "царків із Житомирської області". Він має намір доводити свою невинуватість.

Контекст:

Сергій Кузьміних пройшов у Верховну Раду у 2019 році як мажоритарник (балотувався у 67-му окрузі в Житомирській області). Він – брат "кіборга" Олега Кузьміних, який брав участь у боях за донецький аеропорт, у 2015 році під час одного з них його взяли у полон бойовики, він пробув у полоні 124 дні. Це його бойовики привезли у січні 2015 року на місце розстрілу зупинки громадського транспорту у Донецьку і повідомили місцевим жителям, що він є винуватцем обстрілу.

28 січня 2022 року НАБУ повідомило про викриття нардепа "на гарячому" – під час отримання 558 тис. грн. хабаря. За даними детективів, нардеп отримав цю суму за сприяння в укладанні контрактів між приватними компаніями та лікарнею у Житомирській області.

Генеральна прокурорка України Ірина Венедіктова 31 січня повідомила, що підписала підозру нардепу Кузьміних.

1 лютого в НАБУ заявили, що Кузьміних ігнорує повістки про виклик до правоохоронних органів, мотивуючи неявку перебуванням у медзакладі.

2 лютого прессекретарка фракції "Слуга народу" у Верховній Раді Юлія Палійчук повідомила, що Кузьміних попросив виключити його із членів фракції – "тимчасово, з можливістю повернутися".

3 лютого НАБУ оголосило нардепа у розшук "через систематичну неявку підозрюваного на виклики правоохоронних органів, відсутність його за місцем проживання, переховування від детективів НАБУ".

Кузьміних 4 лютого повідомив, що не отримував повістки на допит у НАБУ. Він висловив готовність та зацікавленість "розповісти, що сталося, і відстоювати свою позицію в суді". Адвокатка нардепа Лариса Криворучко написала у Facebook 3 лютого, що Кузьміних не прибув 31 січня як свідок на виклик детектива НАБУ, оскільки перебував у лікарні. "Орієнтовний строк лікування, за прогнозами лікарів, 10 днів", – зазначала Криворучко.

7 лютого Кузьміних затримали детективи НАБУ і співробітники САП.