ВАКС продовжить розгляд клопотання про запобіжний захід Коболєву 23 січня – САП

Коболєва підозрюють у привласненні коштів через премію
Фото: ЕРА
Вищий антикорупційний суд 19 січня розпочав розгляд клопотання детективів Національного антикорупційного бюро, погоджений прокурором Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, про обрання запобіжного заходу для ексголови НАК "Нафтогаз" Андрія Коболєва, у засіданні оголошено перерву до понеділка.

Про це пресслужба САП проінформувала у Facebook.

"Прокурор оголосила зміст клопотання про застосування запобіжного заходу підозрюваному, а також у судовому засіданні досліджено матеріали, якими його обґрунтовано. Після чого суд задовольнив клопотання сторони захисту та оголосив перерву в засіданні до 11.00 23 січня 2023 року", – зазначили у прокуратурі.

САП наполягає на арешті Коболєва з альтернативою внесення 365 млн грн застави.

Про підозру колишнього голову правління НАК повідомили 19 січня. Слідство вважає, що у 2018 році Коболєв незаконно забезпечив собі виплату премій більше ніж на 229 млн грн. Підозру висунули за ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним через зловживання службовим становищем). Коболєв після цього заявив, що має намір доводити свою правоту.

Контекст:

Улітку 2018 року наглядова рада "Нафтогазу" ухвалила рішення виплатити 41 співробітнику компанії премії на загальну суму понад $46 млн за те, що Стокгольмський арбітраж задовольнив позов "Нафтогазу України" до російського "Газпрому" щодо недостатніх обсягів транзиту. "Нафтогаз" тоді домігся компенсації у сумі $4,63 млрд.

Тодішній прем'єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що стурбований таким розміром премій, і написав лист-звернення до наглядової ради НАК. Йому відповіли, що не мають наміру переглядати своє рішення.

Генеральна прокуратура України відкрила кримінальне провадження за фактом виплати премій керівництву НАК "Нафтогаз України".

Після скандалу Кабінет Міністрів України заборонив виплати бонусів та винагород менеджерам державних компаній.

Коболєв повідомив, що свою премію переказав матері у США. "Я переказав гроші мамі в Америку. Вона там живе із 2006-го чи 2008 року, понад 10 років точно. Якщо я програю апеляцію у 8 млрд грн проти мене, то що станеться з моїм майном тут?" – сказав Коболєв.

Загалом за перемогу над "Газпромом" у Стокгольмському арбітражі Коболєву виплатили премію у розмірі 599,6 млн грн, повідомив "Нафтогаз". У 2018 році він отримав першу частину премії у розмірі 261 млн грн, другу частину премії йому виплатили у 2021 році після звільнення з компанії.

В інтерв'ю Forbes Україна у 2022 році Коболєв сказав, що отримав не всю компенсацію. "Мені виплатили основну частину грошей, але не всю. Тому якісь розгляди цілком можливі. Це не обов'язково буде через суд, для початку пробуватиму переговори", – заявив колишній топменеджер національної компанії