ВАКС відмовив у арешті Коболєва
"Клопотання старшого детектива НАБУ про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою щодо підозрюваного Коболєва залишити без задоволення", – заявив слідчий суддя Олег Федоров.
Скаргу щодо рішення суду можна подати в Апеляційну палату ВАКС протягом п'яти днів із дня його оголошення. Повний текст рішення оприлюднять 30 січня.
Прокуратура просила застосувати до Коболєва запобіжній захід у вигляді арешту з альтернативою застави в розмірі 365 млн грн.
Контекст:
Улітку 2018 року наглядова рада "Нафтогазу" ухвалила рішення виплатити 41 співробітнику компанії премії на загальну суму понад $46 млн за те, що Стокгольмський арбітраж задовольнив позов "Нафтогазу України" до російського "Газпрому" щодо недостатніх обсягів транзиту.
Тодішній прем'єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що стурбований таким розміром премій, і написав лист-звернення до наглядової ради НАК. Йому відповіли, що не мають наміру переглядати своє рішення. Генеральна прокуратура України відкрила кримінальне провадження за фактом виплати премій керівництву НАК "Нафтогаз України". Після скандалу Кабінет Міністрів України заборонив виплати бонусів і винагород менеджерам державних компаній.
Усього за перемогу над "Газпромом" у Стокгольмському арбітражі Коболєву виплатили премію у розмірі 599,6 млн грн, повідомив "Нафтогаз". У 2018 році він отримав першу частину премії у розмірі 261 млн грн, другу частину премії йому виплатили у 2021 році після звільнення з компанії. В інтерв'ю "Forbes Україна" у 2022 році Коболєв сказав, що отримав не всю компенсацію.
19 січня 2023 року Коболєву повідомили про підозру через виписану премію. Слідство вважає, що він незаконно забезпечив собі виплату премій на понад 229 млн грн. Підозру висунули за ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним через зловживання службовим становищем).