ВАКС залишив Насірова під арештом з альтернативою застави в розмірі 523 млн грн

Під варту Насірова востаннє відправили у жовтні 2022 року
Фото: Ростислав Гордон / Gordonua.com
Вищий антикорупційний суд (ВАКС) залишив під вартою голову Державної фіскальної служби (ДФС) України у 2015–2017 роках Романа Насірова у справі про хабарництво. Це випливає з оголошення суду 8 травня.

"Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду 8 травня 2023 року розглянула апеляційні скарги сторони захисту на ухвалу слідчого судді ВАКС від 7 квітня 2023 року про продовження строку тримання під вартою колишнього голови ДФС України з альтернативою внесення понад 523 млн грн застави. [...] Колегія суддів залишила без задоволення апеляційні скарги сторони захисту, а ухвалу слідчого судді ВАКС – без змін", – ідеться в повідомленні.

У ВАКС нагадали, що "колишній посадовець підозрюється в імовірному одержанні на свою користь і на користь третіх осіб понад 722 млн грн неправомірної вигоди за вчинення дій, пов'язаних із відшкодуванням ПДВ підконтрольним власнику агрохолдингу юридичним особам у значному розмірі".

Рішення оскарженню в касаційному порядку не підлягає, наголосили в суді.

Контекст:

Запобіжний захід у вигляді арешту з альтерантивою застави в розмірі 523,2 млн грн суд обрав Насірову 31 жовтня 2022 року.

"За версією слідства, очільник ДФС України за пособництва свого радника протягом 2015–2016 років одержав на свою користь і на користь третіх осіб понад 722 млн грн неправомірної вигоди за вчинення дій, пов'язаних із забезпеченням відшкодування ПДВ підконтрольним власнику агрохолдингу юридичним особам у розмірі 3,2 млрд грн", – пояснювали у Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі.

Насірова в Україні також обвинувачують у зловживанні владою і службовим становищем, що спричинило збитки на суму приблизно 2 млрд грн. За даними слідства, на посаді керівника ДФС він ухвалював рішення на користь позафракційного депутата-втікача Олександра Онищенка, щодо якого розслідують провадження за підозрою в махінаціях із газом.

Відомства "Державна фіскальна служба" в Україні вже немає: його розділили на Державну митну службу й Державну податкову службу.