ВАКС знову відклав розгляд скарги заводу Коломойського і ЦПК на закриття справи "Роттердам плюс"
Розгляд позову Нікопольського заводу феросплавів Ігоря Коломойського і громадської організації "Центр протидії корупції" про скасування рішення САП закрити справу "Роттердам плюс" відклали на 8 жовтня.
Вищий антикорупційний суд відклав розгляд позову Нікопольського заводу феросплавів бізнесмена Ігоря Коломойського і громадської організації "Центр протидії корупції", яку очолює Віталій Шабунін, про скасування рішення Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, яка закрила справу "Роттердам плюс" через відсутність складу злочину. Як повідомляє видання "Хвиля" з посиланням на прокурора САП Віталія Пономаренка, засідання перенесли на 8 жовтня.
"До розгляду скарги по суті не перейшли, оскільки учасники заявили клопотання про необхідність ознайомлення з тими матеріалами, які надали суду", – сказав він.
Прокурор додав, що за три з половиною роки розслідування слідство не змогло встановити доказів будь-якої шкоди від цієї формули і наявність складу злочину.
"Немає чіткого доказу розміру матеріальних збитків і взагалі, що цієї шкоди було завдано внаслідок можливого кримінального злочину", – зазначив Пономаренко
Адвокатка сторони захисту Наталія Дригваль повідомила, що слідча суддя відхилила прохання прокурора САП долучити до справи рішення ВАКС від 25 вересня, який відмовив в такому самому позові екснардепу Вікторові Чумаку і визнав рішення САП про закриття справи "Роттердам плюс" законним та обґрунтованим.
Як пише "Хвиля", Шабунін після суду повідомив, що очікує остаточного рішення щодо свого спільного з підприємством Коломойського позову 8 жовтня. Він заперечував, що діє в судовому процесі в інтересах бізнесмена.
Під час засідання ВАКС 23 вересня прокурор САП Віталій Пономаренко заявив, що жодних доказів скоєння злочину в цій справі за три з половиною роки виявити не вдалося. Суд погодився, що справу потрібно закрити.
25 вересня заяви від НЗФ і ЦПК слідча суддя Оксана Олійник об'єднала в одне провадження. Прокурор САП Віталій Пономаренко не зміг з'явитися в суд через участь в іншому засіданні, тому розгляд скарги відклали на 1 жовтня.
28 серпня САП повідомила про закриття справи "Роттердам плюс" у частині, що стосується підозрюваних, через відсутність достовірних і вичерпних доказів завдання збитку. 8 серпня закінчувався строк проведення розслідування, яке триває три з половиною роки, з березня 2017-го. Згідно з Кримінальним процесуальним кодексом, до 8 серпня 2020 року НАБУ зобов'язане було завершити розслідування, а САП – передати справу до суду або закрити у зв'язку з відсутністю складу злочину.
9 вересня адвокатка сторони захисту Ірина Одинець опублікувала постанову прокуратури, з якої випливає, що в діях осіб, яким рік тому ухвалили підозри, відсутній склад злочину, і довести їхню провину в суді неможливо.