"Важливий крок до цифрового безвізу". Україна завершила процедуру взаємного визнання е-підписів із ЄС
Тепер українські е-підписи й печатки на цифрових документах автоматично зможуть перевіряти у державах – членах Євросоюзу і підтверджувати їхню дійсність. Українці зможуть підписувати європейські контракти, документи й заяви за допомогою "Дія.Підпис-EU", пояснюють у відомстві.
"Важливий крок до цифрового безвізу... Україна стала першою країною – не членом ЄС, яка увійшла до довірчого списку Європейського союзу", – ідеться в повідомленні.
У Мінцифри прогнозують, що це відкриє нові можливості для українських підприємців і біженців у країнах ЄС.
Зі свого боку Україна визнала кваліфіковані довірчі послуги ЄС. Громадяни Євросоюзу зможуть використовувати е-підписи й печатки своїх країн, щоб вести бізнес в Україні.
Контекст:
17 травня 2021 року в застосунку "Дія" стала доступною послуга отримання електронного підпису під назвою "Дія.Підпис". За словами глави Мінцифри, "Дія.Підпис" зберігає історію всіх підписаних документів, а процес підпису забирає кілька секунд.
22 листопада 2022 року Кабінет Міністрів України ухвалив постанову, яка дасть можливість жителям України використовувати електронний підпис у Європейському союзі для отримання певних послуг.