Верещук приєднається до української делегації у ТКГ – Офіс президента
"Зміни в українській делегації у ТКГ. Після переходу Олексія Резнікова на посаду до Міноборони до роботи делегації приєднається Ірина Верещук. Делегація має ще більше зосередитися на вирішенні гуманітарних та соціальних питань", – сказав Никифоров.
Він зазначив, що нардеп від "Слуги народу" Андрій Костін, на якого тимчасово поклали обов'язки першого заступника голови української делегації, вже має завдання.
"Офіс президента наголошує на необхідності активізувати роботу над звільненням утримуваних осіб та відкриттям КПВВ. Також потрібно створити нову підгрупу, яка буде працювати над поверненням Україні контролю над державним кордоном на Донбасі. Якщо російська сторона визнає Мінські домовленості, то має погодитися, щоб на рівні ТКГ реалізувати пункти "Мінська", – додав Никифоров.
Контекст:
Резніков входив до ТКГ із вересня 2019 року. Він очолював Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України із березня 2020 року. 3 листопада 2021 року Рада проголосувала за відставку Резнікова, 4 листопада Рада призначила його міністром оборони. Верещук того самого дня стала очільницею Мінреінтеграції. Вона, будучи кандидатом на цю посаду, говорила, що планує брати участь у ТКГ.
6 листопада президент України Володимир Зеленський вивів Резнікова зі складу української делегації у ТКГ та тимчасово поклав його обов'язки на голову комітету Ради з правової політики Костіна, який представляв Україну у робочій групі ТКГ із політичних питань.
Очільник української делегації у ТКГ, колишній президент України Леонід Кравчук із кінця червня не бере участі у засіданнях. Прессекретарка Кравчука Оксана Сибірцева розповіла, що лікарі заборонили йому будь-які навантаження. Згодом з'явилася інформація, що Кравчуку зробили операцію на серці. 2 листопада засновник інтернет-видання "ГОРДОН" Дмитро Гордон розповів, що Кравчук почувається краще і почав розмовляти.
Одразу після анексії Криму РФ розпочала збройну агресію на сході України. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України з одного боку і російською армією та підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької та Луганської областей, – з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, попри оприлюднені Україною факти та докази.
Переговори щодо врегулювання конфлікту на Донбасі ведуть у ТКГ (Україна, Росія, ОБСЄ), а також у нормандському форматі – за участю представників України, Франції, Німеччини та Росії. Мінськ став місцем зустрічей ТКГ у 2014 році. Наразі через пандемію коронавірусу засідання ТКГ проводять у форматі відеозв'язку.