Верещук розповіла, хто запропонував їй стати міністеркою реінтеграції
Журналісти зазначили, що політикиня готова була очолити Міністерство оборони, але незабаром стало відомо, що їй запропонували інше крісло. У неї запитали, як це сталося.
"Дайте я пригадаю, хто мені перший запропонував. Давид Арахамія, голова нашої фракції, ми з ним розмовляли. Я депутат Верховної Ради, входжу до фракції "Слуга народу" в парламенті, Верховній Раді (до призначення міністеркою. – "ГОРДОН"), ми розмовляли з Давидом, бо він є в комітеті з питань національної безпеки, оборони та розвідки... Давид Арахамія запропонував і пояснив, чому зараз посада міністерки реінтеграції є більш оптимальною і ефективною, ніж, наприклад, міністр оборони, куди я дійсно цілилася", – розповіла Верещук.
Після цього, за її словами, вона мала розмови з прем'єром і з президентом. На уточнення, чи була така розмова із главою Офісу президента Андрієм Єрмаком, Верещук сказала, що спілкувалася з ним уже після призначення.
На запитання, скільки часу, за її оцінкою, знадобиться на реінтеграцію окупованих територій, Верещук зазначила, що треба розділяти деокупацію, якою займаються військові і президент, і реінтеграцію.
"Я кажу, що у нас реінтеграція тут і зараз, наша людиноцентрична політика... Усі, хто хочуть, щоб їхні діти навчалися в українських ВНЗ, а потім працювали в Україні, вони мають мати таку можливість. Вони мають розуміти, які центри і де діють. Вони мають розуміти, куди вони можуть приїхати і хто їх тут зустріне, хто їм допоможе із супроводом, зокрема й адміністративним. Таких людей дуже багато", – пояснила міністерка.
Контекст:
Верещук очолила Мінреінтеграції 4 листопада, його попередній глава Олексій Резніков став міністром оборони.
Пояснюючи кадрові рішення влади, Арахамія заявив, зокрема, що "жінка – міністр оборони зараз не буде сприйнята суспільством".