Верещук: У п'ятницю відбудеться засідання РНБО, де розглянуть питання махінацій із землею в минулі роки

Ірина Верещук: Ми маємо безпрецедентні випадки, коли Держгеокадастри намагаються передати тисячі гектарів нашої з вами землі у приватні руки
Фото: пресслужба Ірина Верещук
Народна депутатка від "Слуги народу", членкиня комітету ВР з питань нацбезпеки і оборони Ірина Верещук закликала керівника Держгеокадастру України Сергія Завадського навести лад у справах відомства. Про це політикиня сказала на брифінгу у Верховній Раді 2 червня, відео вона опублікувала у своєму Facebook.

"Хочу звернутися до влади в особі Держгеокадастру. Як на мене, склалася парадоксальна ситуація. Президент України Володимир Зеленський поставив однією з пріоритетних цілей відкриття ринку землі. Для цього було зроблено чимало, ми прийняли відповідні законопроєкти. Нещодавно тяжкими трудами законопроєктом №2194 ми передали землі сільськогосподарського призначення територіальним громадам у розпорядження й ефективне використання", – нагадала Верещук.

Вона заявила, що чиновники не готуються до запуску ринку землі, а займаються розкраданнями, і закликала Завадського розібратися із цим.

"Ми маємо безпрецедентні випадки, коли Держгеокадастри намагаються передати тисячі гектарів нашої з вами землі у приватні руки, – розповіла політикиня. – Зверніть увагу на те, що відбувається в регіонах, особливо в Держгеокадастрах. Землі, які мають бути передані в територіальні громади, їх просто крадуть і передають у приватні руки. А ми цього не допустимо. Ми переглянемо кожен наказ, ми створимо ТСК у парламенті, ми будемо звертатися до президента, у п'ятницю відбудеться засідання РНБО, де будуть розглядатися питання махінацій із землею в минулі роки".

Контекст:

24 травня президент України Володимир Зеленський заявив, що за час дії мораторію на продаж землі сільськогосподарського призначення держава втратила приблизно 5 млн га.

У березні 2020 року в Україні ухвалили закон про обіг земель сільськогосподарського призначення. Відповідно до закону, ринок землі в Україні має запрацювати з 1 липня 2021 року. До 2023 року землю зможуть купувати тільки громадяни України, але не більше ніж 100 га землі в одні руки, з 2023 року землю дозволять купувати юридичним особам – резидентам України (не більше ніж 10 тис. га в одні руки). Чи продавати землю іноземцям, українці вирішать на референдумі. Державних та комунальних земель сільськогосподарського призначення не продаватимуть.