Верховна Рада в листопаді може ухвалити законопроєкт про всеукраїнський референдум – Разумков

Разумков назвав законопроєкт про референдум одним із пріоритетних
Фото: ЕРА

Законопроєкт про всеукраїнський референдум у першому читанні підтримало 252 депутати за мінімально необхідних 226. У другому читанні й у цілому його можуть ухвалити в листопаді, заявив спікер Верховної Ради України Дмитро Разумков.

Спікер Верховної Ради України Дмитро Разумков не відкидає, що законопроєкт №3612 про народовладдя через всеукраїнський референдум депутати можуть ухвалити у другому читанні й у цілому в листопаді. Про це повідомило агентство "Інтерфакс-Україна".

"Що стосується законопроєкту про загальнонаціональний референдум, про народовладдя... Наразі його готують до другого читання. Я думаю, що найближчим часом, навіть у листопаді... Він один із пріоритетних... Щойно він буде готовий, будемо розглядати", – сказав Разумков у відповідь на запитання журналістів, коли депутати ухвалять законопроєкт про народовладдя.

Законопроєкт про референдум у першому читанні підтримало 252 депутати за мінімально необхідних 226. Президент України Володимир Зеленський подав його до парламенту 9 червня і позначив як невідкладний.

Згідно із законопроєктом, всеукраїнський референдум за народною ініціативою може бути проведено на вимогу не менше ніж 3 млн громадян України, які мають право голосу. Оголошує проведення референдуму президент своїм указом.

На референдум зможуть виносити тільки чотири групи питань. Вони мають стосуватися затвердження закону про внесення змін до розділів І ("Загальні питання"), ІІІ ("Вибори. Референдум") і XIII ("Внесення змін до Конституції України") Основного закону, питань загальнодержавного значення, зміни території України, втрати чинності закону або окремих його положень. Водночас на один референдум мають виносити одне питання.

Не можуть виносити на референдум питань, які стосуються податків, бюджету та амністії, які спрямовані на ліквідацію незалежності України, порушення державного суверенітету і територіальної цілісності країни, розпалювання міжетнічної, расової, релігійної ворожнечі та які суперечать Конституції України і нормам міжнародного права.

Законопроєкт передбачає можливість електронного голосування на референдумі. У пояснювальній записці до законодавчої ініціативи зазначено (.docx), що це є "ключовою новацією законопроєкту, що вирізняє його серед інших законопроєктів, які реєструвалися у Верховній Раді".