Ветеранці Фортуні пом'якшили запобіжний захід
Печерський районний суд на засіданні 19 березня частково задовольнив клопотання слідчого про продовження запобіжного заходу для ветеранки АТО Вікторії Котеленець (позивний Фортуна), трансляцію засідання вели на сторінці ініціативи "Свободу Фортуні – Вікторії Котеленець" у Facebook.
Суддя постановив, що Котеленець перебуватиме під нічним домашнім арештом (із 22.00 до 6.00). Строк дії запобіжного заходу – до 19 квітня включно.
Також суд зобов'язав ветеранку з'являтися до суду або до прокурора, якщо її будуть викликати, не виїздити з міста без дозволу прокурора, слідчого або суду, здати закордонний паспорт і не спілкуватися з іншими фігурантами провадження.
Котеленець у 2015–2016 роках воювала на Донбасі в лавах ДУК "Правий сектор" та "Української добровольчої армії". У неї двоє дітей (одній – 11 років, іншій – менше ніж два).
Котеленець затримали 19 січня в Києві на території Міністерства у справах ветеранів, куди жінка приїхала, щоб отримати посвідчення добровольця. Того самого дня в її квартирі в Донецькій області провели обшук, а її саму заарештували на 60 діб.
3 лютого Київський апеляційний суд змінив запобіжний захід на цілодобовий домашній арешт.
Слідство вважає, що вона конвоювала так званий парад полонених, який окупанти влаштували в Донецьку 24 серпня 2014 року. Як доказ наводять фото білявої жінки поруч з українськими бранцями. За даними "Миротворця", конвоїрка "ДНР", зображена на знімку, – інша людина, Ольга Сухова.
Адвокат Котеленець Віталій Цокур заявляв, що в день проведення "параду" Котеленець перебувала у Свердловській області РФ. Він зазначив, що її підозрюють у створенні воєнізованого формування та жорстокому поводженні з полоненими.
24 серпня 2014 року 50 військовополонених вишикували в похідну колону і в супроводі озброєних гвинтівками осіб змусили пересуватися центральною вулицею окупованого Донецька. Водночас під час руху колони військовополонених ображали і били. Як заявили в Офісі генпрокурора, проведення таких заходів порушує Женевську конвенцію про поводження з військовополоненими від 12 серпня 1949 року, яка визначає гуманне поводження з ними, гарантує їм захист. Прокурори Офісу генерального прокурора на початку 2020 року повідомили про підозру в жорстокому поводженні з військовополоненими чотирьох бойовиків "ДНР", які, за версією слідства, брали участь у проведенні "параду".