Від закриття кордону з Україною постраждає насамперед народ Білорусі – МЗС України

У МЗС відреагували на заяви Лукашенка про надходження "величезної кількості зброї"
Фото: depositphotos.com
Міністерству закордонних справ України, як і Держприкордонслужбі, не надходило офіційних повідомлень про нібито закриття кордону з Білоруссю.

Про це спікер МЗС Олег Ніколенко повідомив у коментарі Суспільному 2 липня.

На його думку, від такого кроку "постраждав би насамперед білоруський народ".

Олександр Лукашенко, який вважає себе президентом Білорусі, заявив сьогодні, що доручив прикордонним військам повністю перекрити кордон з Україною. Він сказав, що в Білорусь з України надходить "величезна кількість зброї".

Ніколенко наголосив, що Україна ніколи не втручалася у внутрішні справи Білорусі.

"Україна категорично відкидає закид Олександра Лукашенка про нібито постачання зброї з України. Ми ніколи не втручалися у внутрішні справи Білорусі. Не збираємося цього робити й у майбутньому. Очікуємо такої ж позиції від Мінська, щоб північний кордон залишався простором безпеки", – сказав речник МЗС.

Політика Української держави спрямована на підтримку білоруського народу, який заслуговує на гідне життя в демократичній країні, підкреслив Ніколенко.

"Натомість позиціонування України як зовнішньої загрози вкладається в політику дезінформації, репресій і залякування білоруського населення. Переконані, що жодні абсурдні звинувачення та залякування не зможуть відвернути білоруський народ від дружнього українського народу та України як держави, що поважає та захищає права людей", – додав він.

Контекст:

Білорусь має з Україною кордон завдовжки майже 1,1 тис. км. На кордоні розміщено 12 пунктів пропуску, випливає з інформації на сайті Держприкордонкомітету Білорусі.

Україна із 26 травня вирішила припинити авіасполучення з Білоруссю. Це відбулося після того, як білоруські спецслужби зняли з літака одного із засновників білоруського опозиційного Telegram-каналу NEXTA Романа Протасевича і його дівчину Софію Сапегу.

Від керівництва Білорусі часто звучали звинувачення на адресу України щодо підготовки терактів і ввезення зброї. 21 березня голова КДБ Білорусі Іван Тертель заявив, що його відомство зверталося до Офісу генпрокурора України у зв'язку з терактами, які нібито планували в Білорусі з українською допомогою, але його запити проігнорували. Речник Міністерства закордонних справ України Олег Ніколенко назвав слова голови КДБ Білорусі "повною нісенітницею".

У листопаді 2020 року Лукашенко говорив, що проти країни працюють американські спецслужби із "центрами в Києві та Варшаві". Глава Міністерства закордонних справ України Дмитро Кулеба на це відреагував фейспалмом.

У грудні Лукашенко заявив, що в Білорусь з України "везли тоннами зброю" для здійснення терактів. Ніколенко тоді сказав, що мантра про "зброю з України" чітко вписується в політику Лукашенка із залякування білоруського народу.