"Він сам так вирішив". У ДБР розповіли, чому чоловік голови Хмельницької МСЕК лежав у ліжку з $6 млн готівки
Чоловік голови Хмельницького обласного центру медико-соціальної експертизи (МСЕК) Тетяни Крупи, у якої вдома виявили мільйони доларів, вирішив прилягти біля грошей під час обшуку. Про це 4 жовтня повідомило "BBC News Україна".
За даними ДБР, під час обшуків у керівника МСЕК та її сина, який працює в Пенсійному фонді (очолює обласне відділення), виявили майже $6 млн готівки в різних валютах. Розслідування, у межах якого проводили обшуки, стосувалося незаконного оформлення інвалідності чоловікам, котрі намагаються уникнути військової служби. Обшуки провели у службових кабінетах і за місцем проживання чиновників.
У робочому кабінеті Крупи виявили $100 тис. і списки ухилянтів із прізвищами й фіктивними діагнозами, а вдома у посадовців – майже $5,244 млн, €350 тис., понад 5 млн грн, брендові прикраси й коштовності, розповіли в Держбюро. Зазначають, що гроші виявляли у квартирі "практично в кожному куточку – у шафах, шухлядах, нішах". Водночас голова Хмельницької МСЕК намагалася позбутися частини грошей, викинувши дві сумки з $0,5 млн через вікно.
На відео й фото ДБР видно, як на ліжко, куди правоохоронці зібрали готівку, ліг чоловік.
Джерело "BBC News Україна" у ДБР розповіло, що це чоловік голови МСЕК і зле йому не було.
"Він сам так вирішив лягти під час обшуку", – додав співрозмовник ЗМІ.
Слідчі з'ясували також, що сім'я топчиновників, зокрема, має 30 об'єктів нерухомості у Хмельницькому, Львові й Києві, дев'ять елітних автомобілів, корпоративні права на 48 млн грн, готельно-ресторанний комплекс майже на 3 тис. м&³2; в одному з парків Хмельницького, нерухоме майно в Австрії, Іспанії й Туреччині, а на валютних закордонних рахунках у сім'ї майже $2,3 млн.
Як зазначили у ДБР, все це майно керівники не внесли до своїх щорічних декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави.
Їм готують повідомлення про підозру у шахрайстві, вчиненому в особливо великих розмірах або організованою групою, легалізації майна, одержаного у злочинний спосіб, за попередньою змовою групою осіб у великих розмірах, декларуванні неправдивої інформації й незаконному збагаченні.
"А вже після буде обрання запобіжного заходу, скоріш за все, сторона обвинувачення буде просити тримання під вартою", – сказала в коментарі "BBC News Україна" спікерка ДБР Ольга Чиканова.
Чиновникам загрожує до 12 років в'язниці й конфіскація всього майна.