Вища рада правосуддя не наважується на рішучі кроки – Малюська
Вища рада правосуддя (ВРП) не завжди ухвалює правильні рішення щодо впливових суддів. Таку думку міністр юстиції України Денис Малюська висловив виданню "Слово і діло" в інтерв'ю, опублікованому 26 лютого.
"Мені здається, що вона працює дуже непогано, але рівно до того моменту, поки не потрапляє на якогось впливового суддю, до якого вони не застосовують, як на мене, правильні розумні санкції, ну от як із [головою Окружного адмінсуду Києва] суддею [Павлом] Вовком. Щодо суддів менш важливих, проте, менш, скажімо так, відомих репутаційно, вони часто приймають адекватні рішення", – сказав міністр.
Глава Мін'юсту зазначив, що, "якщо загалом статистику їхньої роботи подивитися, вона цілком окей".
"Але конкретні справи показують, що – не знаю, з яких мотивів, – вони не наважуються на рішучі кроки", – пояснив Малюська.
У 2014 році в Україні почали судову реформу. У червні 2016 року Верховна Рада ухвалила закон про судоустрій і статус суддів, а також зміни до Конституції в частині правосуддя. Ними скасовано процедуру призначення суддів президентом на п'ятирічний строк. Також ліквідовано вищі спеціалізовані суди.
У грудні 2016 року парламент ухвалив закон про створення Вищої ради правосуддя. Цей орган замінив Вищу раду юстиції. Рада у складі 21 члена наділена повноваженнями звільняти суддів із посади, переводити їх в інший суд, давати згоду на затримання чи арешт судді. У Раді Європи заявляли, що конкурсні процедури добору і призначення суддів, які ввели в межах судової реформи в Україні, відповідали стандартам організації.
П'ятий президент Петро Порошенко говорив, що його каденції не вистачило, щоб завершити судову реформу, і найменше вона торкнулася судів першої інстанції.