Вища рада правосуддя відмовилася усувати голову Окружного адмінсуду Києва Вовка
У клопотанні генпрокурорки України Ірини Венедіктової про тимчасове усунення голови Окружного адмінсуду Києва Павла Вовка немає доказів належного вручення судді підозри, зазначили у Вищій раді правосуддя.
1 вересня Вища рада правосуддя (ВРП) розглянула клопотання генеральної прокурорки України Ірини Венедіктової, у якому було прохання тимчасово усунути голову Окружного адміністративного суду Києва (ОАСК) Павла Вовка. Про це поінформував сайт ради.
Венедіктова просила усунути Вовка у зв'язку із притягненням його до кримінальної відповідальності, зазначили у ВРП.
"Вища рада правосуддя ухвалила рішення повернути без розгляду генеральному прокурору Венедіктовій Ірині Валентинівні клопотання про тимчасове відсторонення від здійснення правосуддя голови Окружного адміністративного суду міста Києва Вовка Павла В'ячеславовича у зв'язку з тим, що долучені до клопотання матеріали кримінального провадження не містять доказів належного вручення судді повідомлення про підозру і, відповідно, він не набув статусу підозрюваного", – ідеться в повідомленні.
"Інтерфакс-Україна" зазначає, що рішення ВРП ухвалила одностайно – 14 голосами з 14.
17 липня Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) повідомило, що правоохоронці вручили підозри голові ОАСК Вовку, його заступнику Євгенові Аблову, п'ятьом іншим суддям, а також керівнику Державної судової адміністрації Зеновію Холоднюку.
У НАБУ пояснювали, що Вовку інкримінують ч. 3 ст. 27, ст. 351&³2; (організація перешкоджання діяльності Вищої ради правосуддя, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України), ч. 3 ст. 27, ч. 2 ст. 375 (організація ухвалення суддею (суддями) завідомо неправосудного вироку, рішення, ухвали або постанови) і ч. 2 ст. 376 (втручання в діяльність судових органів) Кримінального кодексу України.
Підозри ґрунтуються на аналізі записів, які зробили в кабінеті Вовка й оприлюднили 26 липня 2019 року. Тоді у прокуратурі заявляли, що судді ОАСК системно втручалися в діяльність вищих органів влади України. В ОАСК заявили про грубе втручання у свою діяльність, спроби тиску на суддів і їхню дискредитацію. Вовк сказав, що обшуки у приміщенні суду – це "цирк", а записи розмов суддів, оприлюднені правоохоронцями, сфальсифіковано.
11 серпня НАБУ оголосило Вовка, чотирьох суддів ОАСК і двох ексчленів Вищої кваліфікаційної колегії суддів у розшук, оскільки вони не з'являлися на допити.
За даними "Української правди", Венедіктова підписала подання до ВРП про усунення кількох суддів ОАСК (зокрема голови суду Павла Вовка) 14 серпня.