Вітренко запропонував Шмигалю звільнити очільника "Нафтогазу" і наглядову раду компанії
Звільнити голову "Нафтогазу" Андрія Коболєва і наглядову раду компанії т.в.о. міністра енергетики Юрій Вітренко просить у зв'язку з результатами роботи "Нафтогазу" 2020 року, повідомляє "Українська правда", посилаючись на лист прем'єр-міністру Денисові Шмигалю.
Т.в.о. міністра енергетики України Юрій Вітренко звернувся до прем'єр-міністра Дениса Шмигаля із пропозицією звільнити голову НАК "Нафтогаз Україна" Андрія Коболєва і розірвати контракти із членами наглядової ради компанії.
Про це з посиланням на лист Вітренка очільнику уряду повідомила 16 лютого "Українська правда".
Свою пропозицію т.в.о. міністра енергетики обґрунтував, зокрема, показниками діяльності "Нафтогазу" 2020 року: компанія не виконала затвердженого концепцією розвитку газовидобувної галузі України плану видобутку 2020 року 27,6 млрд м&³3; українського газу. Водночас затверджений наглядовою радою "Нафтогазу" бізнес-план передбачав видобуток у зазначеному році тільки 14,9 млрд м&³3;.
Т.в.о. глави Міненерго стверджує, що компанія планує знижувати показники видобування вітчизняного газу.
Він також згадав результати аудиту "Нафтогазу", згідно з якими діяльність "Нафтогазу" у 2018–2019 роках спричинила фінансові та матеріальні втрати на суму 75,5 млрд грн.
"Міненерго пропонує невідкладно розглянути питання зміни керівництва АТ "НАК "Нафтогаз України", припинення контрактів із членами наглядової ради та проведення конкурсів на заміщення відповідних посад", – цитує лист Вітренка "Українська правда".
Інформацію про існування звернення підтвердило і LB.ua. Лист Вітренка нібито датований 12 лютого.
16 лютого Вітренко підтвердив журналістам, що лист є, пише "Інтерфакс-Україна". За його словами, звернення було результатом "доручення прем'єр-міністра проаналізувати невиконання плану збільшення внутрішнього газовидобування".
"План видобутку, який показує падіння, а не збільшення, лише недавно надійшов до міністерства", – пояснив т.в.о. міністра енергетики.
Коболєв очолює "Нафтогаз" з березня 2014 року. У березні 2020 року контракт із ним продовжили ще на чотири роки.
2020 року "Нафтогаз" уперше за п'ять років мав збитки.