Влада оперує не інформацією, а інсинуаціями й маніпулює настроями – представник ОБСЄ про референдум у Туреччині
Напередодні референдуму про перехід Туреччини до президентської республіки противників конституційних змін у країні зображують ворогами народу, вважає директор Бюро ОБСЄ з демократичних інститутів і прав людини Міхаель Георг Лінк.
Напередодні референдуму про перехід Туреччини до президентської республіки у країні фіксують порушення та дискримінацію. Про це в інтерв'ю "Німецькій хвилі" заявив директор Бюро ОБСЄ з демократичних інститутів і прав людини (БДІПЛ) і голова наглядової місії організації в Туреччині Міхаель Георг Лінк.
"Ми бачили як порушення, так і дискримінацію. Остання стосується, наприклад, висвітлення у ЗМІ. Тут явна перевага на боці за перехід до президентської республіки", – підкреслив він.
Лінк зазначив порушення прав противників президентської республіки під час видавання дозволів на масові зібрання в певних місцях.
"Нам відомо і про скасування заходів опозиції незадовго до їхнього початку з втручанням поліції, яка часом діяла самовільно", – сказав він.
Директор БДІПЛ заявив, що в Туреччині забули про слова уряду, що обидва табори, які виступають за і проти президентської республіки, перед законом рівні.
"Президент Туреччини, порушуючи конституцію, нехтує своїм нейтралітетом і проводить масштабну агітаційну кампанію за перехід до президентської республіки. Водночас її противників зображують ворогами народу. Влада оперує не інформацією, а інсинуаціями й маніпулює настроями", – зазначив Лінк.
Усього в Туреччині перебувають 24 спостерігачі від ОБСЄ, вони розбиті на команди – по дві особи, які працюють у всіх регіонах країни.
16 квітня в Туреччині пройде конституційний референдум. На ньому громадяни республіки вирішать, чи потрібно істотно розширити повноваження президента.