Влада має робити все, щоб винних в Іловайській трагедії було покарано – Зеленський
Президент України Володимир Зеленський узяв участь у вшануванні пам'яті захисників України.
Українська влада має робити все, щоб Іловайську трагедію не було забуто, а винних у ній було покарано, заявив президент України Володимир Зеленський під час ушанування пам'яті захисників, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України. Про це 29 серпня повідомила пресслужба Офісу президента України.
Президент підкреслив, що правоохоронні органи мають закінчити розслідування обставин, які призвели до Іловайської трагедії.
"Ми не повинні забувати всіх тих, через кого загинули наші хлопці в Іловайському котлі. І правоохоронні органи, якою б гіркою правда не була, повинні показати результат. Я знаю, що в Офісі генерального прокурора створений департамент із питань війни саме для того, щоб розслідувати такі гучні та, на жаль, криваві справи. Будемо сподіватися, що вони крокуватимуть уперед", – сказав Зеленський.
29 серпня на території Меморіального комплексу Міноборони України відбулися заходи, присвячені Дню пам'яті захисників України. Під час вшанування зачитували імена та прізвища 223 воїнів, загиблих 29 серпня 2014 року за Іловайськ. Прізвище кожного полеглого воїна вшанували ударом Дзвона Пам'яті і залпом зі стрілецької зброї.
У середині серпня 2014 року українські військові та добровольці зуміли взяти під контроль більшу частину Іловайська, але після того, як 23–24 серпня в район бойових дій увійшли російські війська, українські бійці опинилися в оточенні. Потім бойовики і російські військові заявили, що готові випустити українців, 30 серпня було створено коридор, але російська сторона порушила домовленості: коли українські військові організованими колонами почали рух із міста, їх обстріляли.
Слідство офіційно підтвердило загибель 366 українських військовослужбовців.
14 серпня 2017 року Генеральна прокуратура України оприлюднила результати розслідування Іловайської трагедії. За даними слідства, до неї призвели пряме вторгнення збройних сил Росії 23–24 серпня 2014 року і подальше вчинення військових злочинів російською армією.
Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на оприлюднені Україною факти і докази.
Британські дослідники створили інтерактивну відеоплатформу, яка доводить участь російської військової техніки в боях за Іловайськ.
21 серпня Офіс генерального прокурора України передав Офісу прокурора Міжнародного кримінального суду в Гаазі докази вчинення Росією військових злочинів в Іловайську в серпні 2014 року.