Воєнного стану через агресію РФ не вводили, бо Янукович у мирний час не затвердив стратегічного плану – генерал Коваль
Без стратегічного планування, яке свого часу не затвердив екс-президент України Віктор Янукович, армія не змогла підготуватися до введення воєнного стану через російську агресію, зазначив генерал-полковник Михайло Коваль.
Воєнний стан для протидії російській агресії українські органи влади не змогли ввести у 2014 році через екс-президента Віктора Януковича, який у мирний час не затвердив стратегічного плану військових заходів.
Про це в Оболонському районному суді Києва заявив свідок у справі про держзраду екс-президента України Віктора Януковича генерал-полковник Михайло Коваль, який під час анексії Криму керував департаментом з роботи з особовим складом адміністрації Державної прикордонної служби України, інформує "Українська правда".
"Операція спонтанно не проводиться. Попередньо готуються війська, засоби, боєприпаси, санітарне забезпечення для евакуації людей. Це великий комплекс заходів, а не "аля-улю, ми перемогли", – сказав він.
Коваль уважає, що стратегічне планування було необхідним українській армії.
"Цього стратегічного планування не було взагалі, верховний головнокомандувач не затвердив його. На підставі чого армія могла раптом підготуватись і ввести воєнний стан? До чого б він привів?" – поставив він запитання.
В Оболонському суді розглядають справу щодо обвинувачення Януковича в держзраді, пособництві у веденні війни і посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України, що спричинило загибель людей.
Янукович був президентом України з 2010-го до 2014 року, після втечі з країни проживає в Росії.
Секретар Ради національної безпеки і оборони (РНБО) Олександр Турчинов розповів у суді у справі Януковича, що 27 лютого 2014 року він, виконуючи обов'язки президента, доручив підготувати наказ про введення воєнного стану, але рішення про це на засіданні РНБО ухвалено не було.
У лютому–березні 2014 року російські війська за підтримки "самооборони Криму" заблокували українські частини, після чого півострів було окуповано й анексовано.