Рада ухвалила за основу поправки до Сімейного кодексу, які дозволяють подавати на розлучення під час вагітності та протягом року після народження дитини
Верховна Рада України має намір дозволити одруженим парам подавати позов про розірвання шлюбу протягом вагітності дружини й упродовж одного року після народження дитини. Відповідні зміни до Сімейного кодексу депутати ухвалили 10 серпня, проголосувавши в першому читанні за законопроєкт №5492, повідомляють на сайті парламенту.
Чинний Сімейний кодекс допускає розлучення в цей період лише у випадках, коли один із подружжя вчинив кримінальний злочин щодо іншого або дитини, а також якщо батьківство щодо майбутньої дитини визнане іншою особою.
На думку авторів законопроєкту, розірвання шлюбу в період вагітності або коли дитині ще не виповнилося року, часто має важливе значення в сім'ях, де відбувається домашнє насильство, й розлучення – це спосіб його припинити. Окрім того, людина повинна мати право на захист навіть у разі загрози, не чекаючи насильства.
Законопроєкт №5492 пропонує:
- виключити ч. 2, ч. 3, ч. 4 ст. 110 Сімейного кодексу, які регулюють питання неможливості подання позову про розірвання шлюбу протягом вагітності дружини та протягом одного року після народження дитини;
- доповнити ст. 111 Сімейного кодексу ч. 2, яка передбачає, що в разі, коли причиною розірвання шлюбу є ознаки вчинення домашнього насильства, незалежно від результатів розгляду цивільних, кримінальних чи адміністративних справ щодо домашнього насильства, заходів щодо примирення подружжя суд не застосовуватиме.
За законопроєкт у першому читанні проголосувало 232 депутати.
Народна депутатка від "Європейської солідарності" Ірина Геращенко повідомила, що обговорення цього законопроєкту було емоційним.
"Попри "скрєпи" в залі й дикі виступи деяких чоловіків, що не можна розривати шлюб, коли сім'я чекає дитину, 232 депутати підтримали такі зміни", – написала вона у Facebook.