"Неймовірне почуття гумору". Маск відреагував на слова Зеленського, що Трамп не змусить Україну "сидіти і слухати"
Прибічник обраного президента США Дональда Трампа, американський мільярдер і засновник компаній Tesla та SpaceХ Ілон Маск відреагував в Х на слова президента України Володимира Зеленського про те, що риторика "сідай і слухай" з Україною не працює.
Зеленський в інтерв'ю "Українському радіо", яке опублікували 16 листопада на YouTube-каналі "Зе!Президент", зазначив, що Україна – "незалежна країна". Так він відповів на запитання, чи вимагав Трамп від України брати участь у переговорах із країною-агресором Росією.
"Ми, мені здається, у час цієї війни – наш народ і я особисто в переговорах зі США, і з Трампом, і з [президентом Сполучених Штатів Джо] Байденом, і з європейськими лідерами – довели, що з нами риторика "сідай і слухай" не працює, – сказав Зеленський. – І це не через те, що ми такі, а через те, що так ми повинні відноситися, у принципі, до будь-якої країни, будь-якого народу, будь-якого лідера – поважати".
Маск зробив в Х репост уривку відео з інтерв'ю Зеленського.
"У нього неймовірне почуття гумору", – прокоментував мільярдер і прибічник Трампа, додавши смайлик.
Трамп заявляв 13 листопада, що Маск і бізнесмен Вівек Рамасвамі очолять департамент підвищення ефективності уряду (DOGE) у новій адміністрації США.
Контекст:
Трамп неодноразово говорив, що в разі обрання його главою держави закінчить війну Росії проти України до інавгурації в січні 2025 року (також він стверджував, що може домовитися про закінчення війни протягом доби). Водночас республіканець ніколи не деталізував свого плану, заявляючи лише, що досягне прямих переговорів між керівництвом РФ і України.
10 вересня під час дебатів між кандидатами у президенти Трамп сказав, що "закінчити війну в Україні – на користь Америки". Його опонентка, кандидатка від демократів Камала Гарріс тоді висловила думку, що Трамп просто планує "здатися".
WSJ із посиланням на три джерела в оточенні Трампа писала, що один із запропонованих йому планів передбачає зобов'язання Києва не вступати в НАТО протягом щонайменше 20 років. Натомість США й далі постачатимуть Україні озброєння для захисту від РФ. Такий договір передбачає фіксацію фактичної лінії фронту і згоду обох сторін на демілітаризовану зону на 800 миль (1287 км) із розміщенням там миротворців, але без участі військових США. Видання наголошувало, що Трамп ще не визначився зі стратегією щодо війни в Україні.
Зеленський заявив 15 листопада в інтерв'ю, що з політикою команди Трампа повномасштабна війна країни-агресора РФ проти України "закінчиться швидше". "Це їхній підхід, їхня обіцянка своєму суспільству, і для них це також дуже важливо", – наголосив президент. За даними ЗМІ, Трамп хоче, щоб війна закінчилася, але не припинить постачання зброї Україні.