Усі кошти "Газпрому", які були на території України, стягнуто до держбюджету – Петренко
Україна конфіскувала 100 млн грн у межах виконання рішення Антимонопольного комітету про штраф, накладений на російську компанію "Газпром". Про це повідомив міністр юстиції України Павло Петренко.
Усі кошти російського "Газпрому", які були на території України, – понад 100 млн грн, – заарештовано й конфісковано до державного бюджету. Про це 20 березня заявив журналістам міністр юстиції України Павло Петренко, повідомляє "Укрінформ".
"Міністерство юстиції стягує з "Газпрому" ще так само $6 млрд за рішенням українського суду по штрафу на користь бюджету з ініціативи Антимонопольного комітету. Ми вже стягнули частину коштів – усе, що було в "Газпрому" на території України, було описано, арештовано і стягнено до державного бюджету. Це понад 100 млн грн, які вже потрапили до українського бюджету", – сказав міністр.
Міністерство юстиції звернеться до інших країн, щоб заарештувати кошти "Газпрому", підкреслив глава Мін'юсту.
"Є відповідне доручення прем'єр-міністра Гройсмана, і ми зараз маємо хороші перспективи і хороші напрацювання щодо виконання цих рішень не тільки в Україні, але і в інших країнах, з якими в України є відповідні договори", – зазначив Петренко.
Окрім того, за словами міністра, розробляють заходи зі стягнення з російського монополіста грошей за недопостачання погоджених обсягів газу для транзиту, згідно з рішенням Стокгольмського арбітражу.
У січні 2016 року Антимонопольний комітет України оштрафував "Газпром" на 85 млрд грн за зловживання монопольним становищем на ринку транзиту природного газу України. "Газпром" намагався оскаржити це рішення, але його кілька разів підтвердили українські суди.
22 лютого 2017 року Київський апеляційний господарський суд вкотре залишив чинним рішення суду нижчої інстанції про підтвердження стягнення з "Газпрому" штрафу, який зріс до 172 млрд грн за рахунок пені за його несплату.
16 травня 2017 року Вищий господарський суд України відхилив касацію російського монополіста на рішення Київського апеляційного госпсуду.
"Газпром" подав касаційну скаргу у Верховний Суд України, який 13 вересня 2017 року відмовився її розглядати.
13 березня 2018 року російській компанії відмовили у скарзі на механізм виконання судового рішення.
28 лютого Стокгольмський арбітраж задовольнив позов "Нафтогазу" до "Газпрому" про недостатні обсяги транзиту. НАК домоглася компенсації в сумі $4,63 млрд. За результатами двох арбітражних проваджень у Стокгольмі "Газпром" має виплатити $2,56 млрд на користь "Нафтогазу".
2 березня голова правління "Газпрому" Олексій Міллер заявив, що компанія змушена розпочати процедуру розірвання контрактів із НАК "Нафтогаз України" через Стокгольмський арбітраж.