Вступ України в НАТО підтримує 54% українців – опитування

Як зазначають соціологи, найбільше вступ України в НАТО підтримують українці з вікової групи 16–24 роки
Фото: ЕРА

Вступ України в НАТО підтримує 54% українців. Про це свідчать опубліковані 19 серпня результати опитування Соціологічної групи "Рейтинг".

35% респондентів виступають проти приєднання країни до Альянсу.

Ще 11% опитаних відмовилися відповідати або не визначилися з вибором позиції щодо цього.

Як зазначають соціологи, найбільше вступ України в НАТО підтримують українці з вікової групи 16–24 роки – 66%.

Опитування проводили з 20 липня до 9 серпня серед громадян України віком від 16 років по всій країні, окрім тимчасово окупованих територій в Донецькій і Луганській областях, а також Криму. Вибірка є репрезентативною за віком, статтю та типом поселення. Загалом опитано 20 тис. респондентів методом телефонного інтерв'ю з використанням комп'ютера. Помилка репрезентативності дослідження з довірчою ймовірністю 0,95: по Україні – не більше ніж 1%, по області – не більше ніж 4%.

Контекст:

Курс на членство в ЄС і НАТО закріплено в Конституції України.

Україна активізувала співпрацю з НАТО 2014 року на тлі окупації Криму Росією і збройного конфлікту на Донбасі. Наприкінці 2014 року Верховна Рада ухвалила закон, який передбачає відмову України від політики "позаблоковості". Відповідно до Воєнної доктрини України, ухваленої 2015 року, поглиблення співпраці з НАТО є пріоритетним завданням.

2018 року в НАТО визнали за Україною статус країни-аспіранта – кандидата на членство в Альянсі, 2020-го Україна здобула статус партнера розширених можливостей.

14 червня 2021 року у Брюсселі відбувся саміт НАТО, у підсумковому комюніке якого зазначали, що Альянс підтримує вступ України в НАТО.

Також учасники саміту висловили підтримку територіальної цілісності та суверенітету України, заявили про невизнання анексії Криму Росією. Альянс закликав Росію відмовитися від нарощування військ біля кордону України та припинити обмежувати судноплавство в частинах Чорного моря.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг підкреслював, що Росія не зможе накласти вето на рішення про вступ України в НАТО.

Президент США Джо Байден також заявив, що російська агресія не стане перешкодою для вступу України в НАТО. Водночас на запитання, чи отримає Україна план дій для членства в НАТО, він сказав, що "це ще треба побачити" і спочатку Україна має викорінити корупцію.