Із чинним терористичним режимом Росії якісь домовленості неможливі у принципі – Резніков

Резніков вважає, що РФ потрібно пройти денацифікацію
Фото: Oleksii Reznikov / Twitter
15 квітня міністр оборони України Олексій Резніков опублікував у Facebook озвучені в Бухаресті під час засідання Чорноморської конференції з безпеки тези, які, на його думку, мають визначати "комплекс рішень щодо забезпечення миру, безпеки, добробуту та розвитку в регіоні".

"Вільний світ має змінити парадигму своїх дій у контексті відсічі агресіям. Повільні дії постфактум не працюють. "Не провокувати" – не працює. Росіянам не потрібні провокації, щоб розв'язати війну. Неодноразово доведено", – написав він.

Міністр вважає, що "вільний світ має володіти стратегічною ініціативою і бути готовим діяти швидко і превентивно".

"Це важлива зміна у свідомості, далеко не всі психологічно готові. Без цієї готовності не з'являться політична воля і правильні рішення. Але саме такий підхід буде найкращим витверезним чинником для будь-якого агресора", – пояснив Резніков.

За його словами, "потрібна система гарантій-запобіжників, які зведуть до мінімуму бажання вирішувати щось силою".

"У контексті Чорноморського регіону все очевидно – не існує альтернативи НАТО. Не існує альтернативи Україні в НАТО. Ми довели свою здатність посилити Альянс і зробили формальні кроки – подали заявку на вступ. Відсутність руху тільки продовжить невизначеність і ризики", – підкреслив Резніков.

Міністр також згадав окупований Росією Крим.

"Будь-які моделі чи розмови про безпеку в регіоні, які не передбачають звільнення Криму від російської окупації, – це ілюзії. Із цими ілюзіями треба прощатися. Не треба себе обманювати, що існують якісь інші варіанти. Їх не існує. Тому в контексті Криму має бути тільки один ракурс – як звільняти? Це спільний інтерес. На цьому мають бути сконцентровані спільні зусилля", – написав він.

Резніков вважає, що "на порядку денному має постати питання трансформації Росії".

"Теза деяких партнерів про те, що Москва має бути залучена до всіх важливих справ регіону, розбивається реальністю – із чинним терористичним режимом, який живиться імперськими фантомними болями, якісь домовленості неможливі у принципі", – заявив він.

Міністр наголосив, що "Росія має стати демократичною федерацією" і "пройти через денацифікацію, видати злочинців, компенсувати шкоду, інакше не буде довіри".

"Має бути спільна позиція, у тому числі зафіксована через систему потужних санкцій, що без трансформації у справжню демократичну федерацію Росія не зможе відновити відносини із цивілізованим світом", – підкреслив Резніков.

За його словами, "правильні ліки, застосовані невчасно, із запізненням, можуть не спрацювати, затягування чи заморожування війни суперечить інтересам регіону".

"Регіон втратить динаміку, поки інші розвиватимуться. Тому спільний інтерес – досягти зламу на полі бою у 2023 році. Для цього Україні потрібна швидка підтримка у достатньому обсязі. У розвиток цих позицій є низка дуже конкретних кроків, які ми зараз обговорюємо з партнерами, готуємо до втілення або вже втілюємо. Чорне та Азовське моря будуть простором миру, Крим повернеться додому. Робимо все можливе, щоб наблизити цей момент", – написав Резніков.

Контекст:

РФ розв'язала війну проти України у 2014 році, коли окупувала Крим і частину Донецької та Луганської областей. 24 лютого 2022 року Росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну з північного, східного й південного напрямків.

У квітні сили оборони України вигнали окупантів із північних областей України, восени деокупували частину Херсонської, Миколаївської та Харківської областей.

Наразі бої тривають на сході та півдні України.