Резніков розповів, що окупанти придумали для протидії HIMARS

Україні надали HIMARS улітку 2022 року
Фото: EPA
Після того як Україні надали реактивні системи залпового вогню HIMARS і аналогічні системи, російські окупанти відвели свої склади за межі досяжності цієї зброї. Про це в інтерв'ю Delfi, яке вийшло 8 квітня, розповів міністр оборони України Олексій Резніков.

"Нам із травня почали надходити від наших партнерів речі, які змінюють хід гри, такі як 155-мм артилерійські системи, а із середини літа ми дістали другу підтримку, яка суттєво змінює все, – HIMARS та інші ракетні системи залпового вогню. Це були не тільки американські, а й німецькі, французькі системи, вони дали нам змогу влучати в цілі, що розташовані на відстані 80 км", – сказав міністр.

Він зазначив, що це дало можливість почати знищувати російські збройові й паливні склади та командні пункти.

"Це й був шлях до успіху в напрямку Харкова й Херсона. Вони зробили із цього висновки й почали відтягувати всю цю свою інфраструктуру за 120 км. Так, це ускладнило їхню логістику, але ми більше не могли вражати цих цілей за допомогою HIMARS та інших систем. Виникла потреба в пошуку інших рішень, здатних подовжити наші руки, тому ми зараз обговорюємо це з нашими партнерами, заявляючи, що нам потрібне нове озброєння й боєприпаси до нього, щоб у нас була можливість вражати цілі навіть на відстані 120 км або 150 км. Ну, а мрія – дістати й понад 300 км", – сказав Резніков.

Контекст:

Після надходження від західних партнерів сучасної зброї, зокрема американських РСЗВ M270 і HIMARS, ЗСУ знищили низку складів боєприпасів загарбників на тимчасово окупованій території, а також казарми, де були російські військові.

Міністр оборони України Олексій Резніков упевнений, що західні партнери, переконавшись у точності використання Україною ракетних систем HIMARS, нададуть ЗСУ боєприпаси для стрільби із цих систем на 300 км. За його словами, Україні потрібно щонайменше 50 систем HIMARS і M270, щоб ефективно стримувати ворога.

CNN у вересні 2022 року повідомляв, що Білий дім не готовий схвалити надання Україні ATACMS. Влада США побоювалася, що "надання цих систем може призвести до ескалації, оскільки їх можуть використати для обстрілів Росії", заявляли джерела.

У січні 2023 року заступник міністра оборони США з питань політики Колін Каль заявляв, що США "усвідомлюють потребу" України в таких ракетах на цьому етапі війни і продовжують "діалог з українськими колегами".