Законопроєкт про мобілізацію розглянуть у Раді 6 лютого – Арахамія
Законопроєкт про мобілізацію уряд має надати Верховній Раді 26 січня. Розглянути його в першому читанні мають 6 лютого. Про це 26 січня повідомив голова парламентської фракції "Слуга народу" Давид Арахамія, пише LB.ua.
За його словами, депутати кілька днів вивчали першу версію законопроєкту і правки до нього. Після цього вони "змусили уряд забрати" законопроєкт і доопрацьовувати.
"6 лютого буде проголосовано перше читання. Я б хотів, розуміючи, що армія чекає цього законопроєкту, проголосувати в першому і в цілому", – сказав він.
Арахамія прогнозує, що принаймні дві "опозиційні фракції" не дадуть проголосувати в цілому.
"Тому ми зробимо перерву на тиждень, проголосуємо скорочення строків, і через тиждень, 13-го чи 14-го, проголосуємо в другому читанні. Підемо спецпроцедурою і якось там висидимо, і зробимо це для того, щоб це проголосувати", – сказав він.
Контекст:
9 грудня 2023 року президент України Володимир Зеленський повідомив, що військові хочуть додатково мобілізувати до пів мільйона людей, що "коштуватиме Україні додатково 500 млрд грн". За тиждень головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний заявив, що військове командування не подавало запитів Кабміну "на конкретні цифри". Міністр фінансів України Сергій Марченко повідомив в опублікованому 27 грудня інтерв'ю, що грошей на мобілізацію немає.
25 грудня Кабмін подав до Ради законопроєкт про мобілізацію №10378. Він передбачав зниження мінімального віку мобілізації з 27 до 25 років, скасування строкової служби й поняття про обмежену придатність. Окрім того, Кабмін запропонував надсилати повістки онлайн, а на ухилянтів накладати деякі обмеження прав.
8 січня 2024 року комітет ВР з антикорупційної політики визнав урядовий законопроєкт про мобілізацію таким, що містить корупційні ризики.
11 січня Рада повернула на доопрацювання уряду законопроєкт про мобілізацію. Того самого дня його відкликав Кабмін.
Міноборони України підготувало нову редакцію законопроєкту про мобілізацію з урахуванням пропозицій депутатів і готове виносити його на погодження Кабміну, повідомив 11 січня міністр оборони Рустем Умєров. У Міноборони заявили 15 січня, що очікують, що Кабмін повторно внесе до Ради законопроєкт про мобілізацію протягом найближчих тижнів.