Запорізька облрада звільнила головлікаря лікарні, де в лютому загинули люди через пожежу, – за інші порушення

Звільненому головлікарю слова на сесії облради не дали, обвинувачення в завищених зарплатах він заперечує
Фото: 061.ua
Запорізька обласна рада 29 липня звільнила Володимира Шинкаренка, керівника Запорізької обласної інфекційної клінічної лікарні, де внаслідок пожежі в лютому загинуло четверо людей. Про це пишуть місцеві видання "Сайт города Запорожья" і "Depo.Запорожье".

Приводом для дострокового розриву і звільнення Шинкаренка з посади головного лікаря стали не результати службового розслідування пожежі, яке ще не завершено, а виявлені фінансові порушення.

За розпорядженням голови Запорізької облради, у лікарні провели перевірки, які засвідчили порушення під час ведення бухгалтерського обліку, завищення зарплат адміністрацією медустанови, несвоєчасну виплату зарплати інтернам у вересні 2020 року, відсутність контролю за договорами оренди, а також безпідставне нарахування надбавок колективу в "ковідний" період на 566 тис. грн.

Голосуванню передував виступ Анастасії Гліви – матері загиблої під час пожежі лікарки Ольги Гліви. Жінка з трибуни звинуватила керівництво лікарні в поганій організації роботи і навантаженнях, які через це відчували медичні працівники. "Пан Шинкаренко каже, що це нещасний випадок. Вибачте, нещасний випадок – коли послизнувся і руку зламав на слизькій підлозі у відділенні. Але нехай це нещасний випадок, але скільки там недоліків, дуже грубих недоліків, які призвели до цього нещасного випадку. На ваших руках, пане Шинкаренку, смерть чотирьох осіб", – заявила жінка.

Адвокат головлікаря Станіслав Гришин вважає, що на цьому етапі підстав для звільнення немає: службове розслідування не закінчено, а самого Шинкаренка не повідомляли про проєкт рішення і не просили у нього пояснень.

Усунений керівник кілька разів звертався до депутатського корпусу з проханням надати йому слово і дати можливість пояснити за трибуною, але такої можливості йому не дали.

"Сайт города Запорожья" наводить його коментар – Шинкаренко заперечує обвинувачення в отриманні завищеної зарплати. У декларації Шинкаренка за 2020 рік вказано, що його зарплата як директора і за сумісництвом лікаря становила по 54 тис. грн у місяць.

"Можна ж узяти мою декларацію і первинну документацію і порівняти, я хотів би побачити ці 150 тис. грн зарплати моєї, про яку вони говорять. Це брехня. Такої суми ніколи не було. Жодна бухгалтерія не може нараховувати зарплату без офіційних документів. Нарахування всього персоналу проводили за поданням медичного директора і завідувача. Я віддав вісім років свого життя і здоров'я цій лікарні", – заявив Шинкаренко.

За його словами, за той період, що його усунули від роботи, у лікарні проводили закупівлі, які не відповідають чинному законодавству.

У червні Жовтневий районний суд скасував рішення Запорізької обласної ради про усунення Шинкаренка з посади на час службового розслідування, повідомляв адвокат. Зараз справу передано на апеляцію.

Контекст:

В обласній інфекційній лікарні в Запоріжжі в ніч на 4 лютого сталася пожежа, унаслідок якої загинуло четверо людей. Серед причин пожежі розглядали вибух апарата штучної вентиляції легенів. Правоохоронці не відкидали й підпал.

У зв'язку з пожежею відкрили кримінальне провадження. Генпрокурорка Ірина Венедіктова повідомила, що троє з чотирьох загиблих були на апараті ШВЛ, а четверта жертва – 26-річна анестезіологиня Ольга Гліва.

5 лютого правоохоронці повідомили про підозру працівника господарсько-обслуговчого відділу інфекційної лікарні.

Офіційних причин пожежі досі не оголошено, але за даними журналістського розслідування, експерти ДСНС попередньо вказали дві можливі причини пожежі. Перша – це коротке замикання, механічне пошкодження ізоляції кабелів або струмове перевантаження унаслідок великої кількості апаратури й малої кількості розеток, друга – самозаймання через розгерметизацію системи та витік кисню.

Завідувач реанімаційного відділення лікарні Володимир Черкаський заявляв, що смертельна пожежа сталася у зв'язку з тим, що не було дотримано технічні вимоги поводження з киснем, пише "Сайт города Запорожья". Зокрема, відділення працювало у приміщеннях, де не функціонувала притоково-витяжна вентиляція.

Шинкаренко зазначив, що до трагедії лікарня неодноразово зверталася до обласної ради щодо каналізації, пожежної сигналізації, медичного обладнання, але фінансування не отримала. "Маю сказати, що у відділенні, яке відкрили під час моєї відсутності, точно так само немає вентиляції і всього того, чого не було в тому відділенні, де сталася пожежа", – додав він.