Запуск рейсів до столиці – це планомірний прогрес і розвиток Миколаївського аеропорту – голова Миколаївської ОДА Савченко Актуально

Аеропорт вже виконує міжнародні авіарейси, незабаром запрацюють і внутрішні перевезення, повідомив голова облдержадміністрації
Фото: mk.gov.ua

У травні з Миколаївського аеропорту зможуть відправляти рейси до Києва, розповів голова Миколаївської облдержадміністрації Олексій Савченко.

Миколаївський міжнародний аеропорт продовжує розвиток – крок за кроком відбувається повноцінне відновлення роботи підприємства, у цьому питанні є підтримка президента України Петра Порошенка та Міністерства інфраструктури України, зазначає сайт Миколаївської облдержадміністрації.

Аеропорт уже виконує міжнародні авіарейси, незабаром запрацюють і внутрішні перевезення, триває комплектація аеродрому необхідною технікою, що ще більше розширює потенціал аеропорту, розповів голова Миколаївської облдержадміністрації Олексій Савченко під час виїзної наради в Миколаєві за участю міністра інфраструктури України Володимира Омеляна. Уже в травні з Миколаївського аеропорту можуть здійснювати рейси до столиці, зауважив очільник області. За його словами, такої домовленості було нещодавно досягнуто з авіапідприємством "Мотор Січ".

"Завдяки підтримці міністра інфраструктури Володимира Омеляна ми отримали можливість поспілкуватися з компанією "Мотор Січ" стосовно запуску регулярних авіаперевезень за маршрутом Миколаїв – Київ – Миколаїв. Наразі облдержадміністрація спільно з владою міста та керівництвом аеропорту відпрацьовує низку питань у цьому напрямку. І маємо сподівання, що вже з травня Миколаївський міжнародний аеропорт буде здійснювати рейси до Києва", – прокоментував Савченко.

Підприємство "Миколаївський міжнародний аеропорт" придбало сучасний деайсер, повідомив в.о. директора підприємства Федір Барна. Деайсер призначено для оброблення літаків антикриговою рідиною. Техніка має закриту кабіну, що дає змогу персоналу виконувати роботу за будь-яких погодних умов.

Фото: mk.gov.ua

"Деайсер допомагає заробляти аеропорту, адже послуга з обробки літака антикриговою рідиною оплачується авіакомпаніями окремо. Вартість одного літра спеціальної рідини становить приблизно €4. У результаті в зимовий період аеропорт надає плюс одну послугу та має додатковий заробіток", – зазначив Барна.

У 2017–2018 роках після тривалої перерви в Миколаївському міжнародному аеропорту було проведено реконструкцію стратегічних об'єктів: відремонтовано злітно-посадкову смугу, відновлено перон, зроблено частковий ремонт будівлі аеровокзалу та відновлено роботу виробничих служб, працює служба авіаційної безпеки.

В області діє програма розвитку аеропорту на 2017–2020 роки, яку підтримали депутати Миколаївської обласної ради і завдяки якій забезпечено стабільну роботу підприємства, зазначає прес-служба. Зараз технічні можливості аеропорту дають змогу приймати всі типи повітряних суден цивільної авіації

Продовження модернізації КП "Миколаївський міжнародний аеропорт" увійшло до переліку регіональних проектів, реалізацію яких заплановано в межах сформованого перспективного плану розвитку Миколаївської області на 2019–2021 роки.

Проект модернізації передбачає оновлення аеропорту, удосконалення систем навігації та метеоспостереження для роботи у складних погодних умовах, облаштування аеровокзалу. Після завершення всіх робіт аеропорт зможе приймати приблизно 45 літаків на день і обслуговувати до 1200 пасажирів на годину, ідеться в повідомленні ОДА.

21 березня на засіданні міжвідомчої комісії з оцінювання відповідності інвестиційних програм і проектів регіонального розвитку, які можуть фінансувати коштом державного фонду регіонального розвитку, було взято до фінансування 41,5 млн грн коштів Державного фонду регіонального розвитку на реконструкцію і технічне переоснащення радіотехнічних засобів посадки КП "Миколаївський міжнародний аеропорт".

Сьогодні Миколаївський міжнародний аеропорт на постійній основі обслуговує міжнародне сполучення з Єгиптом, а з травня цього року буде відкрито сполучення з Туреччиною, заявили в облдержадміністрації.