Зараз українсько-російський кордон – це просто наскрізний двір – військовий експерт Жданов про можливе введення візового режиму з РФ G

Жданов: Візи – це нормальна практика для цивілізованої держави
Фото: Олег Жданов / Facebook

Уведення візового режиму з РФ забезпечить якісний контроль над росіянами, що приїжджають до країни, заявив у коментарі виданню "ГОРДОН" колишній офіцер оперативного управління Генштабу ЗСУ, полковник запасу Олег Жданов.

Візовий режим із Росією Україні потрібно було ввести ще в 2014 році, заявив у коментарі виданню "ГОРДОН" колишній офіцер оперативного управління Генштабу ЗСУ (2003–2006 роки), полковник запасу Олег Жданов.

"Це потрібно було зробити ще в 2014 році. Сьогодні ми фактично співіснуємо з РФ як два суб'єкти однієї держави. У нас немає кордону. Що стосується українців, які поїхали на заробітки: в Європі таких людей уже більше, ніж у РФ. До тієї ж Польщі тільки в 2016 році виїхав понад один мільйон наших громадян. Вони оформили робочу візу й поїхали – жодних проблем. Те саме й у випадку з Росією: хто захоче туди поїхати – той поїде. Візи – це нормальна практика для цивілізованої держави", – зазначив Жданов.

За його словами, візовий режим дасть змогу покращити контроль над росіянами, що приїжджають до України.

"Суть проблеми в тому, що ми не контролюємо міграції населення через державний кордон. І якби ми побудували справжню стіну на кордоні з РФ, Україна убезпечила б себе від незаконного проникнення на свою територію. Потоки товарів і людей у такому разі йшли б через контрольно-пропускні пункти. Таким чином ми б забезпечили чіткий митний і паспортний контроль. А введення візового режиму забезпечило б нам якісний контроль над тими людьми, які перетинають наш кордон", – підкреслив співрозмовник.

Він акцентував увагу на тому, що зараз громадянам РФ нескладно перетнути кордон із Україною.

"Візу можна оформити за символічну плату. Тут головне не її вартість. Оформляючи візу, людина розкриває свою таємницю: вона показує, що не має кримінального минулого, судових справ і так далі. Тобто це дає можливість побачити, що це нормальна, відкрита людина з хорошим достатком. І країна, яка приймає, розуміє, що ця людина не становить потенційної загрози. Принаймні, візуально. Якщо виникають підозри, можна поставити уточнювальні запитання. А так у нас хто завгодно сідає в Москві на літак і вільно прилітає до Києва. Ніхто не цікавиться метою поїздки. Зараз українсько-російський кордон – це просто наскрізний двір", – резюмував Жданов.

Сьогодні лідер парламентської фракції "Народний фронт" Максим Бурбак заявив про те, що його фракція вимагає введення візового режиму з Росією.

3 жовтня 2016 року, незабаром після затримання в Москві українського журналіста Романа Сущенка, спікер Верховної Ради Андрій Парубій заявив про необхідність обговорити питання розширення санкцій щодо РФ. Зокрема, він не виключав, що парламент розгляне варіант уведення візового режиму з Росією.

Це питання порушували й раніше. Наприкінці 2015 року про необхідність уведення Україною візового режиму з Росією з 2016 року заявляв секретар Ради нацбезпеки і оборони Олександр Турчинов. Водночас міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що не впевнений, що візовий режим із РФ дасть змогу ефективніше фільтрувати агентів ФСБ. Пізніше він говорив, що не проти введення візового режиму з РФ, якщо це допоможе контролювати кордон із Росією.

З березня 2015 року росіяни можуть в'їжджати на територію України тільки за закордонними паспортами, українці можуть їздити до Росії за внутрішнім паспортом.