Засновник громадської організації "Стоп Фальсифікації" заявив євродепутатам, що в Україні підкуповують виборців
Схема підкупу виборців має чітку структуру і тісно пов'язана з виборчими округами, представленими у Верховній Раді України, заявив засновник громадської організації "Стоп Фальсифікації", депутат Київської облради від "Батьківщини" Олег Кищук.
Засновник громадської організації "Стоп Фальсифікації", депутат Київської облради від "Батьківщини" Олег Кищук 12 березня зустрівся у Страсбурзі з депутатами Європейського парламенту і заявив на зустрічі про підкуп виборців у Київській області, повідомляє EU Reporter.
"На сьогодні схема підкупу виборців має чітку структуру і тісно пов'язана з виборчими округами, представленими у Верховній Раді України. У багатьох випадках схему в окремих округах та виборчих округах очолюють і підтримують депутати Верховної Ради. У разі, якщо округ не прив'язаний до жодного з народних депутатів, президент і його близькі помічники призначають людину з корисливими інтересами серед місцевих еліт для реалізації схеми хабарництва", – заявив Кищук.
Активіст запропонував представникам європейських політичних сил приєднатися до виборчого процесу в Україні як міжнародні спостерігачі.
"Ми просимо депутатів Європарламенту поїхати на вибори в Україну як міжнародні спостерігачі, щоб не допустити масового скуповування голосів і забезпечити чесні та прозорі вибори президента. Ми представляємо тут весь народ України, який прагне чесних і демократичних виборів", – додав він.
Співзасновник руху "Стоп Фальсифікація" Анна Гоголіна заявила, що перебуває під тиском через свою громадянську позицію.
"За мою громадську активність та висвітлення фактів корупції і підкупу на виборах до мене почали застосовувати політичні репресії, після затримання групи, яка купувала голоси виборців в одному з районів Київської області. В Україні активна громадянська позиція карається репресіями і може навіть коштувати життя. Саме тому ми змушені були їхати в серце політичної Європи, щоб просто нас почули", – заявили вони.
У Страсбурзі активісти презентували відеоролик із розслідуванням, який опубліковано на YouTube-каналі Stop fraud.