Заступник глави МЗС Боднар: Звичайно, ніхто не змінюватиме мовної статті закону "Про освіту"

Угорщина висловлювала занепокоєння щодо майбутньогоугорської меншини в Україні після ухвалення закону "Про освіту"
Фото: EPA (архів)

Україна має напрацювання для пошуку компромісу з угорською стороною щодо закону "Про освіту", заявив заступник міністра закордонних справ України Василь Боднар.

Україна не скасовуватиме статті 7 закону україни "Про освіту" і не змінюватиме її. Про це в інтерв'ю "Сьогодні", яке вийшло 25 квітня, заявив заступник міністра закордонних справ України Василь Боднар.

"Звичайно, ніхто не змінюватиме статті 7 закону україни "Про освіту". Закон уже у дії, він рамковий і без вироблення імплементаційного механізму його неможливо застосувати. Ми також готові, і на це може впливати угорська громада, до формування нового тексту закону про середню освіту. На конструктив ми готові, на ультиматуми – ніколи", – зазначив він.

За словами Боднара, Україна має напрацювання для пошуку компромісу.

"Шлях до компромісу доволі простий. У нас вже є пакет напрацювань: розширення перехідного періоду до 2023 року, наші пропозиції щодо укладення декларації, заяви чи додаткового протоколу, який би вважався угорською стороною додатковим нормативним актом, це і наша готовність до консультацій з меншинами, доведення позицій, що є в реальності, а що накручено або додумано", – заявив заступник міністра.

Відносини України й Угорщини погіршилися після ухвваленого 5 вересня 2017 року у другому читанні і в цілому закону "Про освіту", який розширив використання української мови у навчанні, Угорщина висловила занепокоєння щодо майбутнього угорської меншини в Україні.

26 вересня у міністерстві закордонних справ Угорщини попередили, що блокуватимуть будь-яке подальше зближення України та ЄС через закон "Про освіту".

27 жовтня міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто заявив, що Будапешт виступив проти засідання комісії 6 грудня 2017 року у Брюсселі.

За словами українського віце-прем'єра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванни Климпуш-Цинцадзе, у НАТО стурбовані поведінкою Угорщини щодо українського закону "Про освіту".

7 лютого 2017 року заступник голови Міністерства закордонних справ України Василь Боднар після зустрічі в Ужгороді з заступником міністра зовнішньої економіки і закордонних справ Угорщини Левенте Модьором повідомив, що Київ і Будапешт узгодили ключові позиції щодо врегулювання мовного питання.

8 лютого у МЗС Угорщини спростували інформацію про досягнення домовленостей із Україною у мовних нормах закону "Про освіту".

Угорщина заблокувала засідання комісії Україна – НАТО з питань оборони, яке мало відбутися 14—15 лютого.