Заступник глави ОПУ Тимошенко: Ні для кого не таємниця, що депутатам пропонують гроші G

Тимошенко: Це новий формат людей. Говорити, що їх купують і ми із цим боремося, я не можу
Фото: Kirill Timoshenko / Facebook

До парламентської фракції "Слуга народу" прийшли люди за переконаннями, їхня мета – "не відкусити "шматок пирога", заявив заступник глави Офісу президента Кирило Тимошенко в інтерв'ю головній редакторці видання "ГОРДОН" Олесі Бацман.

Заступник глави Офісу президента України Кирило Тимошенко вважає, що фракція "Слуга народу" у Верховній Раді – приклад нової політичної еліти. Про це він заявив в інтерв'ю головній редакторці видання "ГОРДОН" Олесі Бацман.

Він зазначив, що в історії України не було парламентської фракції такого розміру.

"Хтось керував фракцією із 250 осіб? Ні. Ніхто не знає, як би це було за будь-якого іншого політичного лідера з будь-яким іншим політичним прапором. Просто такого не було в історії країни. Є різні депутати. У когось є свої інтереси, а хтось зі своїх переконань не хоче голосувати за певні закони. Це все – персоналії", – заявив він.

Так заступник глави ОПУ відповів на запитання, чому перед багатьма голосуваннями президенту Володимирові Зеленському доводиться переконувати депутатів від монобільшості в необхідності проголосувати за певний законопроєкт.

"Не можна брати фракцію "Слуга народу" як масу, яка біжить кудись. Так, це більшість, вона йде єдиним курсом, але однаково є якісь нюанси в кожної людини", – додав Тимошенко.

Він не став заперечувати, що деяких депутатів Ради можуть "купувати".

"Не можу сказати, що такого немає у Верховній Раді. Для всіх це відома історія, що однаково хтось кудись приходить і пропонує гроші депутатам. Це ні для кого не таємниця. Але з огляду на те, як ми голосуємо за закони, особливо ті, які вносить президент, нам вдається стримати цю більшість. Тому що люди прийшли переважно за своїми переконаннями у фракцію "Слуга народу" – не відкусити "шматок пирога" чи щось ще. Це переконання і нова політична еліта", – сказав він.

Тимошенко додав, що "десь є помилки".

"Але в будь-якому разі це новий формат людей. Говорити, що їх купують і ми із цим боремося, я не можу. Так, були випадки, коли нам надходила така інформація. Є якісь внутрішні рішення, які ми ухвалювали, одержуючи інформацію. Вони стабілізують ситуацію в усій фракції", – зазначив заступник глави ОПУ.

На прохання журналістки уточнити, про які саме методи йдеться, він сказав, що це внутрішні рішення, і не став розкривати деталей.

Відео: Алеся Бацман / YouTube

На позачергових парламентських виборах, які відбулися в липні 2019 року, "Слугу народу" підтримало 43,16% виборців, "Опозиційну платформу – За життя" – 13,05%, "Батьківщину"  8,18%, "Європейську солідарність" – 8,1%, "Голос" – 5,82%. Інші партії не подолали п'ятивідсоткового бар'єра.

Зараз фракція "Слуга народу" нараховує 246 нардепів.

Депутати від цієї фракції 2019-го потрапили у скандал, пов'язаний із голосуванням за законопроєкт №2047-д про ліквідацію корупційних схем під час оцінювання об'єктів нерухомості (ішлося про ймовірний підкуп депутатів під час голосування в комітеті, нардепи проходили перевірку на детекторі брехні).

2020-го фігурантом корупційного скандалу із "плюшками" став уже виключений із фракції Олександр Юрченко. Як повідомляли в Національному антикорупційному бюро, "нардеп зумовив свою підтримку [законопроєкту] необхідністю надати йому грошову винагороду, завуалювавши це під пропозицію "допомогти екології" і дати "плюшки".