Завершення земельної реформи в Україні. Рада розгляне приблизно 3 тис. правок до одного законопроєкту
Верховна Рада України пройшла лише 160 поправок із 3128, які парламентарії подали до першого законопроєкту №2194 про передання землі за межами населених пунктів у комунальну власність. Попереду в нардепів також голосування за другий законопроєкт №2195, який регулює проведення електронних аукціонів із продажу землі.
Верховна Рада України 16 березня розглядала у другому читанні законопроєкт №2194, який дозволяє передати землі за межами населених пунктів у комунальну власність. У підсумку депутати не ухвалили документа, оскільки до нього подали понад 3 тис. правок, передає кореспондент видання "ГОРДОН".
Згідно з порядком денним, відразу після цього документа Рада мала розглядати законопроєкт №2195, який регулює проведення електронних аукціонів із продажу землі.
Голова парламентської фракції "Голос" Ярослав Железняк у Telegram написав, що за сьогодні парламентарії пройшли лише 160 поправок із 3128 тільки в першому законопроєкті №2194.
"Завершення земельної реформи рухається... повільно. Поки переговори голів фракцій щодо "прискорення процесу правок" закінчилися нічим. Тому на нас чекають аналогічні дні ще цілий тиждень і позачергові засідання після закінчення основних", – зазначив він.
Законопроєкт №2194 пропонує дозволити передавати землі державної власності за межами населених пунктів у комунальну власність. Винятком є землі, необхідні державі для виконання її функцій.
У березні 2020 року в Україні ухвалили закон про обіг земель сільськогосподарського призначення. Відповідно до закону, ринок землі в Україні має запрацювати з 1 липня 2021 року. До 2023 року землю зможуть купувати тільки громадяни України, але не більше ніж 100 га землі в одні руки, із 2023 року землю дозволять купувати юридичним особам – резидентам України (не більше ніж 10 тис. га в одні руки). Чи продавати землю іноземцям, українці вирішать на референдумі. Державні та комунальні землі сільськогосподарського призначення продавати не будуть.
5 січня 2021 року міністр аграрної політики і продовольства України Роман Лещенко заявив, що протягом найближчих трьох років в Україні проведуть референдум про продаж землі іноземцям.