СБУ обвинуватила колишнього заступника міністра охорони здоров'я в недбалості. Він прокоментував

Ексзаступник міністра охорони здоров'я Ковтонюк заявив, що вручення підозри було для нього несподіванкою
Фото: gp.gov.ua
Служба безпеки України підозрює ексзаступника міністра охорони здоров'я у службовій недбалості, яка завдала шкоди державі на 2 млн грн. Про це 28 вересня повідомила пресслужба СБУ.

Ідеться про створення електронного реєстру живих донорів стовбурових клітин за гроші, надані Міжнародним банком реконструкції та розвитку, розповіли у пресслужбі. За даними СБУ, для реалізації проєкту наприкінці 2018 року заступник міністра уклав угоду з київською ІТ-компанією.

"Згідно з підписаним документом, підприємство отримало кошти на встановлення у відомстві програмного забезпечення для роботи відповідного реєстру донорів. Утім, підрядники не виконали договірних зобов'язань і не надали МОЗ необхідні технології. При цьому високопосадовець підписав акт приймання-передачі програмної продукції", – ідеться у повідомленні.

СБУ заявила, що підтвердила причетність до угоди колишнього топпосадовця МОЗ, а також справжність його підпису у фінансових документах. Слідчі Держбюро розслідувань України повідомили колишнього високопосадовця про підозру.

Його імені у повідомленні не вказують, за даними LIGA.net, ідеться про Павла Ковтонюка, колишнього заступника ексглави МОЗ Уляни Супрун.

Пізніше Ковтонюк написав у Facebook, що вручення підозри стало для нього несподіванкою. За його словами, він надав слідству всю інформацію у цій справі та співпрацював із ним. Він підтверджує, що підписував ці документи, але, за його словами, вони "були завірені належним чином". Цією темою у міністерстві він не займався, а документи підписав тому, що профільного заступника не було на місці, пояснив Ковтонюк.

"Обвинувачення полягає лише в одному: злочинній недбалості на посаді. Ніякого присвоєння коштів чи допомоги комусь присвоїти кошти мені ніхто не інкримінує. У недбалості ж мене обвинувачують лише на основі того, що мій підпис стоїть під документами із закупівлі програмного забезпечення, яке дає доступ до міжнародного реєстру донорів кісткового мозку", – написав Ковтонюк.

Він зазначив, що закупівлю провели, щоб 2019 року Україна змогла почати реформу у сфері трансплантації кісткового мозку від неспоріднених донорів.

За його словами, розслідування ще триває, а "швидкість" повідомлення його про підозру викликає у нього "багато запитань".

Контекст:

Ковтонюк працював у МОЗ з 2016-го до 2019 року з командою Уляни Супрун.

Медреформа в Україні розпочалася у квітні 2018 року. На першому етапі українці обирали сімейного лікаря і підписували з ним декларацію. Другий етап реформи мав стартувати 1 липня 2019 року, але у підсумку його запуск перенесли на 1 квітня 2020 року.