Збиття союзниками іранських ракет на Близькому Сході нічим не відрізняється від збиття російських ракет – Зеленський
Президент України Володимир Зеленський заявив, що спільне збивання іранських ракет союзниками на Близькому Сході "нічим не відрізняється від збиття російських ракет, іранських Shahed, які поєднують російські й іранські режими". Про це глава держави сказав 3 жовтня на спільній з генсеком НАТО Марком Рютте пресконференції в Києві.
Відеозапис опубліковано у Facebook ОП.
Щоб покласти край російському терору, потрібно "більше рішучості" партнерів України в регіоні, вважає Зеленський.
За словами президента, поки союзники не готові збивати повітряні цілі РФ над українською територією поблизу країн-сусідів – членів НАТО.
"Ми будемо й надалі переконувати наших партнерів щодо необхідності збиття російських ракет і дронів", – вказав Зеленський.
Рютте, відповідаючи на запитання ЗМІ, заявив, що рішення збивати російські безпілотники або ракети, які порушують кордон Альянсу, має ухвалювати влада країн – членів НАТО (відеозапис оприлюднено на YouTube-каналі NATO News).
"НАТО вже значно посилив свою протиповітряну оборону на східному фланзі. І ми повністю визнаємо право кожного члена НАТО на захист власного повітряного простору. І, звичайно, це також питання для НАТО загалом. Саме тому члени Північноатлантичного союзу й далі тісно консультуються, коли виникають такі ситуації", – розповів генсек.
Він запевнив, що керівництво НАТО й далі працюватиме з владою країн – членів Альянсу щодо забезпечення ефективної протиповітряної і протиракетної оборони.
Контекст:
Росія після початку повномасштабного вторгнення в Україну в лютому 2022 року регулярно атакує Україну з використанням ракет і дронів-камікадзе.
Увечері 1 жовтня 2024 року Іран атакував Ізраїль більш ніж 180 ракетами. ЗМІ повідомляли, що кілька ракет збили есмінці США, які розміщуються у східній частині Середземного моря.
Партнери України відмовляються збивати над українською територією поблизу своїх кордонів випущені країною-агресором РФ ракети або дрони. Окрім того, російські повітряні цілі під час атак на Україну неодноразово залітали на територію країн – членів НАТО (Румунії й Польщі), також там падали їхні уламки.