Зеленський на зустрічі зі Столтенбергом заявив про необхідність чіткої перспективи членства України в НАТО

Для країн, які прагнуть членства в Альянсі, має бути чітка тимчасова перспектива, зазначив Зеленський (праворуч)
Фото: president.gov.ua
Президент України Володимир Зеленський у межах робочого візиту у США зустрівся в Нью-Йорку з генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом. Про це 22 вересня повідомив Офіс глави держави.

Зеленський під час зустрічі зазначив, що протягом останніх двох років Україна практично завершила формування цілісної системи нацбезпеки, побудованої на стандартах країн Північноатлантичного альянсу.

"Наш курс на членство в НАТО, принципи й стандарти Альянсу лежать в основі всіх керівних документів у сфері національної безпеки й оборони", – підкреслив глава держави.

Зазначають, що Зеленський поінформував Столтенберга про виконання Україною річних нацпрограм під егідою комісії України – НАТО. Президент висловив сподівання, що країни – члени Альянсу "зможуть визначити для України вичерпний перелік реформ", критерії та "маркери", виконавши які країна зможе перейти до наступного етапу інтеграції з НАТО.

"Для країн, які прагнуть членства в Альянсі, має бути чітка тимчасова перспектива. Євроатлантичний курс нашої держави незмінний", – написав за підсумками зустрічі у Twitter Зеленський.

Контекст:

Україна активізувала співпрацю з НАТО 2014 року на тлі окупації Криму Росією і збройного конфлікту на Донбасі. Наприкінці 2014 року Верховна Рада ухвалила закон, який передбачає відмову України від політики "позаблоковості". Відповідно до Воєнної доктрини України, ухваленої 2015 року, поглиблення співпраці з НАТО є пріоритетним завданням.

7 лютого 2019 року український парламент ухвалив закон про внесення в Конституцію положення про стратегічний курс держави на набуття повноправного членства України в Європейському союзі та Організації Північноатлантичного договору. Закон набув чинності 21 лютого.

У 2018 році в НАТО визнали за Україною статус країни-аспіранта – кандидата на членство в Альянсі, у 2020-му Україна набула статусу партнера розширених можливостей.

14 червня 2021 року у Брюсселі відбувся саміт НАТО, у підсумковому комюніке якого зазначали, що Альянс підтримує входження України в НАТО.

Президент США Джо Байден говорив, що російська агресія не стане перешкодою для вступу України в НАТО. Водночас на запитання, чи нададуть Україні план дій для членства в НАТО, він сказав, що "це ще треба побачити" і спочатку Україна має викорінити корупцію.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба говорив у липні, що Україна хоче отримати від НАТО конкретну інформацію про перспективи приєднання до Альянсу. "Якщо Росія є причиною, не кажіть нам, що це через брак реформ", – підкреслював міністр.