Зеленський обговорив зі Штайнмаєром всебічну підтримку України з боку Німеччини – ОПУ
Телефонна розмова, яку провели 20 жовтня президент України Володимир Зеленський і президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр, була предметною та конструктивною, поінформував сайт Офісу президента України.
Зеленський "докладно поінформував співрозмовника про ситуацію на фронті", а також розповів про "повітряний терор із боку Росії та цілеспрямоване руйнування державою-терористом енергетичної інфраструктури України балістичними та крилатими ракетами, а також іранськими дронами-камікадзе".
"Мета цих дій одна – знищити критичну інфраструктуру України, насамперед енергетичну, перед зимою. Знищити волю нашого народу. Це те, про що ми попереджали наших партнерів", – сказав президент України.
Він наголосив, що надана Німеччиною Україні система протиповітряної оборони IRIS-T "уже довела свою високу ефективність", і висловив сподівання на надання додаткових систем такого зразка.
"Ішлося також про німецьку бронетехніку, артилерійські системи та інші елементи оборонної допомоги ФРН, необхідні для звільнення українських земель. Співрозмовники відзначили важливість продовження всебічної підтримки України з боку Німеччини, матеріально-технічної допомоги нашим силам оборони, а також готовність невідкладно допомогти в подоланні гострих гуманітарних наслідків російського ракетного терору, зокрема у відновленні електро-, водопостачання та опалення", – зазначили в ОП.
У пресслужбі президента України розповіли, що "окремо лідери обговорили рух України до ЄС, а також українсько-німецьку взаємодію в межах ООН". Окрім того, говорили про підготовку "очікуваного візиту" Штайнмаєра до України.
"Було позитивно оцінено важливі результати взаємодії у форматі першої леді України та Німеччини Олени Зеленської та Ельке Бюденбендер. Це, зокрема, лікування у ФРН онкохворих дітей з України та запуск спільного проєкту Better Times Stories на Франкфуртському книжковому ярмарку", – пояснили в ОП.
Контекст:
Німеччина з початку російської агресії проти України 2014 року надавала Україні фінансову допомогу, допомагала лікувати поранених українських військовослужбовців, але відмовлялася від надання зброї. Після повномасштабного вторгнення РФ 24 лютого 2022 року ФРН змінила свою позицію щодо постачання зброї до зон конфлікту і погодилася постачати озброєння в Україну.
Німеччина постачає Україні зенітні самохідні установки, бронетранспортери, переносні зенітно-ракетні комплекси, реактивні системи залпового вогню, самохідні артилерійські установки, боєприпаси та інше озброєння. Із 1 січня до 26 вересня Німеччина передала озброєння на понад €740 млн.
Водночас канцлер ФРН Олаф Шольц відмовився давати танки Leopard, які просить Україна.
11 жовтня міністр оборони України Олексій Резніков оголосив про доправлення в Україну першої німецької системи ППО IRIS-T. 14 жовтня спікер командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат повідомляв, що IRIS-T уже працює у ЗСУ на південному напрямку. Відомо, що всього Україні нададуть чотири такі системи.
12 жовтня Німеччина анонсувала передання Україні протягом найближчих кількох тижнів більше гаубиць PzH2000 та реактивних систем залпового вогню MARS II.